Тюрми і катівні Антрацита: Пекло у підвалі райради

10.05.2016

Location icon Леніна, 1, Антрацит, Луганська область, Україна


У березні 2014 року бойовики «ЛНР» захопили місто Антрацит в Луганській області. Серед бойовиків тоді була значна частина «козаків».

Частину затриманих сепаратистами людей утримували в приміщеннях районній раді  в підвалі та підсобних кімнатах. Опитані правозахисниками потерпілі розповідають про вкрай жорстоке поводження і тортури.

Умови утримання

Одного з опитаних тримали прикутим наручниками до грат в підсобному приміщенні в коридорі першого поверху.

Це приміщення займало близько 10 кв.м. і було відокремлене від решти коридору ґратами. Також у кімнаті до стіни було приставлено іншу тимчасову, доволі велику решітку. У кімнаті знаходилися дві шафи. На підлозі лежали документи, пов'язані з роботою міської ради. Я припускаю, що поряд знаходилася збройова кімната, тому що туди приходили сепаратисти, і їм видавали зброю. У приміщенні постійно перебували охоронці, які час від часу мінялися.

Затриманим приносили воду раз-двічі на день, виводили в туалет. Тих, хто перебував у цьому приміщенні, постійно били. Більш того, до людей застосовували тортури. Одного з ув'язнених заштовхали в тісний ящик, замотали голову скотчем, пошкодили тіло, зокрема просвердлили ногу, коли закривали цей ящик.

Потім людину з іншими затриманими перевели в підвал, до приміщення близько 15 метрів. У підвалі було темно, нічого не видно. Люди спали на дошках. Охоронці забороняли розмовляти. Один раз, коли ув'язнені розговорилися, один із охоронців вистрелив у двері. В туалет спочатку не виводили, потім принесли пластикову пляшку. Тут ув'язнені зазнавали побоїв рідше, проте охоронці, що приносили їжу, все ж били людей.

Били здебільшого мене, інших рідше, один раз курцям навіть дали закурити, а мене в той раз тільки побили.

Тортури

Свідки розповідають не лише про регулярні побої, а й про жорстокі тортури, причому тортури застосовувалися як до проукраїнських затриманих, так і до тих, хто приїхав воювати на боці сепаратистів, як повідомляє один із співчуваючих проекту «Новоросія». Існування цього інтернет-персонажа підтверджено реальними свідками.

Одягнувши на голову щось на зразок наволочки і примотавши скотчем, мене наручниками, скотчем і мотузками за зап'ястя рук і коліно лівої ноги прив'язали до ґрат, встановлених у простінку під нахилом, так, щоб суглоби були вивернуті максимально незручно, а вся вага тіла припадала на зап'ястя і коліно. Праву ногу з цією ж метою підв'язали до коліна лівої таким чином, щоб я не міг ні на що нормально спертися. Деякий час у мене вийшло протриматися, потім сили скінчилися, я просто повис на руках і коліні... Мене зняли з "розп'яття" тільки коли стало ясно, що ще трохи - почнеться некроз, і кисті рук можна буде ампутувати.

Інша людина свідчить:

...Кололи спицею в ногу, душили різними предметами, стискали пальці пассатижами, катували електорошокером.

...За його словами і словами сепаратистів, йому просвердлили дрилем анальний отвір.

Він також розповідає про вже згадані тортури, коли іншого ув'язненого заштовхали в тісний ящик, куди він не поміщався, просвердливши йому ногу. Ті, хто знаходилися поруч, думали, що людина загинула.

Вище згаданий сепаратист, що зазнав таких жорстоких тортур і бачив сам поводження з іншими ув'язненими, пише у себе в блозі:

Я не тримаю зла на ополченців, які катували мене в Антрациті... Помилилися, буває. Я, щойно підлікуюся і виправлю фінансове становище, готовий, якщо республіці на той час ще потрібні будуть добровольці, вступити в ополчення і боротися за російський народ Донбасу до останньої краплі крові.

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г