Тюрми і катівні Антрацита: Пекло у підвалі райради

10.05.2016

Location icon Леніна, 1, Антрацит, Луганська область, Україна


У березні 2014 року бойовики «ЛНР» захопили місто Антрацит в Луганській області. Серед бойовиків тоді була значна частина «козаків».

Частину затриманих сепаратистами людей утримували в приміщеннях районній раді  в підвалі та підсобних кімнатах. Опитані правозахисниками потерпілі розповідають про вкрай жорстоке поводження і тортури.

Умови утримання

Одного з опитаних тримали прикутим наручниками до грат в підсобному приміщенні в коридорі першого поверху.

Це приміщення займало близько 10 кв.м. і було відокремлене від решти коридору ґратами. Також у кімнаті до стіни було приставлено іншу тимчасову, доволі велику решітку. У кімнаті знаходилися дві шафи. На підлозі лежали документи, пов'язані з роботою міської ради. Я припускаю, що поряд знаходилася збройова кімната, тому що туди приходили сепаратисти, і їм видавали зброю. У приміщенні постійно перебували охоронці, які час від часу мінялися.

Затриманим приносили воду раз-двічі на день, виводили в туалет. Тих, хто перебував у цьому приміщенні, постійно били. Більш того, до людей застосовували тортури. Одного з ув'язнених заштовхали в тісний ящик, замотали голову скотчем, пошкодили тіло, зокрема просвердлили ногу, коли закривали цей ящик.

Потім людину з іншими затриманими перевели в підвал, до приміщення близько 15 метрів. У підвалі було темно, нічого не видно. Люди спали на дошках. Охоронці забороняли розмовляти. Один раз, коли ув'язнені розговорилися, один із охоронців вистрелив у двері. В туалет спочатку не виводили, потім принесли пластикову пляшку. Тут ув'язнені зазнавали побоїв рідше, проте охоронці, що приносили їжу, все ж били людей.

Били здебільшого мене, інших рідше, один раз курцям навіть дали закурити, а мене в той раз тільки побили.

Тортури

Свідки розповідають не лише про регулярні побої, а й про жорстокі тортури, причому тортури застосовувалися як до проукраїнських затриманих, так і до тих, хто приїхав воювати на боці сепаратистів, як повідомляє один із співчуваючих проекту «Новоросія». Існування цього інтернет-персонажа підтверджено реальними свідками.

Одягнувши на голову щось на зразок наволочки і примотавши скотчем, мене наручниками, скотчем і мотузками за зап'ястя рук і коліно лівої ноги прив'язали до ґрат, встановлених у простінку під нахилом, так, щоб суглоби були вивернуті максимально незручно, а вся вага тіла припадала на зап'ястя і коліно. Праву ногу з цією ж метою підв'язали до коліна лівої таким чином, щоб я не міг ні на що нормально спертися. Деякий час у мене вийшло протриматися, потім сили скінчилися, я просто повис на руках і коліні... Мене зняли з "розп'яття" тільки коли стало ясно, що ще трохи - почнеться некроз, і кисті рук можна буде ампутувати.

Інша людина свідчить:

...Кололи спицею в ногу, душили різними предметами, стискали пальці пассатижами, катували електорошокером.

...За його словами і словами сепаратистів, йому просвердлили дрилем анальний отвір.

Він також розповідає про вже згадані тортури, коли іншого ув'язненого заштовхали в тісний ящик, куди він не поміщався, просвердливши йому ногу. Ті, хто знаходилися поруч, думали, що людина загинула.

Вище згаданий сепаратист, що зазнав таких жорстоких тортур і бачив сам поводження з іншими ув'язненими, пише у себе в блозі:

Я не тримаю зла на ополченців, які катували мене в Антрациті... Помилилися, буває. Я, щойно підлікуюся і виправлю фінансове становище, готовий, якщо республіці на той час ще потрібні будуть добровольці, вступити в ополчення і боротися за російський народ Донбасу до останньої краплі крові.

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г