Тюрми і катівні Луганська: Яма на «Чорній сотні»

07.04.2016

Location icon Квартал Дзержинського, Луганськ, Луганська область, Україна


Як відомо, бойовики-сепаратисти часом тримають ув’язнених людей не лише в приміщеннях, що слугують імпровізованими тюрмами, але й у ямах. Утримання в ямах може бути видом жорсткого покарання, а в окремих випадках і місцем перебування засуджених на смерть. Зливна яма на автопідприємстві «Чорна сотня» (на фото вгорі ймовірне зображення згідно з wikimapia.org), розташованій поблизу кварталу Дзержинського у Луганську, вочевидь, відносилася до останніх.

Правозахисникам відомо про групу із 13-14 смертників, яких кинули у цю яму пізньої осені 2014 року. Про те, чи могли перед тим утримуватися в цьому місці інші люди, немає інформації. Відомо, що в цій ямі вже були пластикові пляшки та якісь дошки, втім, не було облаштовано ніяких місць для спання, що їх могли би лишити по собі попередні бранці.

Кілька днів у ямі для смертників

Отже, бойовики «ГБР Бетмен» вивезли частину в’язнів із підвалу у гуртожитку Університету Даля, лиха слава про який зрештою стала загрожувати керівникам цього угруповання, котре, зокрема, перебувало у конфлікті з головою «ЛНР» Ігорем Плотницьким. Також про кривавий підвал дізналося ОБСЄ і вирішило навідатися з перевіркою. Через це частини полонених вірішено було позбутися.

Цих «небажаних» в’язнів завели до ангару на території автопідприємства і наказали спускатися в отвір, зливну яму завглибшки 5 метрів, завширшки 2,5 метри і 6 метрів у довжину. Підлога була земляна, волога, стіни з бетонних блоків. Нагору вела металева драбина. Вихід бойовики закрили залізним листом, а зверху притиснули чимось важким. Високо вгорі було вікно, закладене цеглою; в’язні ставали один на одного і намагалися вибити цеглу, але марно.

Було доволі холодно, з рота йшла пара, а деякі в’язні лишалися в легкому одязі і літньому взутті.

В цьому підвалі була невелика кількість дерев’яних дощечок. Один із полонених, з огляду на холод, намагався розпалити костер. Вентиляції не було. Було дуже димно, дим виїдав очі. Це побачив один із охоронців і наказав нам вилізти з підвалу, хотів дізнатися хто це зробив і погрожував карою.

В’язні влаштували собі імпровізовані ліжка, поклавши привезені з собою речі, на розчавлені пластикові пляшки. Ємності для природніх потреб не було – на прохання одного з в’язнів бойовики кинули в яму корпус від пилососа. Коли він наповнювався, в’язні мали піднімати його по драбині нагору, але вміст виливався через бічний отвір для шланга.

Годували в’язнів спускаючи вниз п’ятилітрову каністру з рідкою кашею.

Та через кілька днів в’язням дали наїстися вареною картоплею. Ті потрактували таку розкіш як останню вечерю смертників і, ймовірно, мали рацію.

Врятував їх від страти рейд військових «ЛНР», які обеззброїли та скрутили членів формування Бетмена, а також звільнили з ями бранців. Свідки розповідають, що це були військові з шевронами з зображенням черепа і кісток. Один із колишніх в’язнів припускає:

Як я зрозумів, військові належали до різних підрозділів «ЛНР» – військова поліція «ЛНР», «СОБР» (специальный отряд быстрого реагирования) «ЛНР», а також російські спецпризначенці з зображенням черепа на рукаві.

В’язням повідомили, що їх справді збиралися стратити, закидавши яму гранатами.

Останні новини

РФ продовжує масове порушення норм МГП: огляд 2023 року

Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...

Умисні вбивства, напади на цивільні об’єкти та споруди підвищеної небезпеки, - підсумок порушень російськими військовими норм МГП за літо

Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...

РФ продовжує регулярно здійснювати умисні вбивства та напади на цивільне населення, розграбування майна, - новий дайджест СЦГІ

З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г