Тюрми Луганська: Будівля ДФС

09.04.2016

Location icon Коцюбинського 2а, Луганськ, Луганська область, Україна


Принаймні одну групу в'язнів утримували в будівлі Державної фіскальної служби (ДФС) у Луганську. Близько 13 жертв «підвалу Бетмена» помістили до колишнього кабінету Антипова (очевидно – Олександра Антипова, голови податкової інспекції Луганської області, голови Луганської ОДА).

Керівництво «ЛНР» тримало групу в'язнів для допитів, пов'язаних із розслідуванням подій у незаконній в'язниці «ДБР Бетмен». Людей відпустили через деякий час після вбивства Бєднова-«Бетмена» 1 січня 2015 року.

Умови утримання

Кабінет Антипова розташовувався на третьому поверсі будівлі ДФС. Приміщення складалося з двох кімнат – приймальні та кімнати відпочинку. Охоронці перебували у колишній кімнаті секретарки.

До приймальні помістили близько десятка затриманих, вони спали на матрацах, на килимі. Ще пара людина розташувалися в кімнаті відпочинку. Там же була і вбиральня з унітазом та умивальником.

Помістили нас у великий кабінет, близько 35 кв.м. Поруч із кабінетом була кімната відпочинку, площу сказати не можу і санвузол близько 5 кв.м. Але місця було всім цілком достатньо.

Оскільки ув’язнені утримувалися в якості свідків, а не бранців, з ними поводилися нормально. Годували сухими пайками, хлібом тричі на день. Приносили воду в пластикових пляшках. Також можна було отримувати передачі від друзів і родичів. Раз на тиждень водили в душову. Вечорами дозволяли телефонувати родичам. Працював телевізор, по якому транслювалися такі канали, як Росія 24, Луганськ 24, Лайфньюз, ОРТ. Замість прогулянок водили розчищати сніг.

Допити

Затриманих регулярно допитували про їхнє перебування в підвалі у «Бетмена». Обіцяли, що випустять через кілька днів, але ці обіцянки не виконувалися. Говорили, що утримують для проведення слідчих дій, потім – що тримають заради їхньої же безпеки, потім – що потрібна санкція від Плотницького тощо. Так минали тижні.

Нас знов детально опитували, складали протоколи із зазначенням того, хто саме, як і коли мене катував, за допомогою яких знарядь, про характер тілесних пошкоджень. Для більшої деталізації було проведено відтворення обставин подій у спортивній залі на другому поверсі. Тобто мене опитували, в які частини тіла і чим мені наносили удари на прикладі муляжу, із застосування реальних знарядь катування.

Якось увечері полоненим сказали зібрати речі і просто вивели за територію.

Останні новини

Акція протесту "Нагадай про кожного", м. Київ

В Києві та інших містах пройшла акція на підтримку полонених та зниклих безвісти. Серед вимог — прийняття законів про статус полонених та воєнні злочини

10 жовтня в Києві та інших містах пройшла акція на підтримку полонених та зниклих безвісти «Нагадай про кожного».  Про це повідомляє...

Правозахисники та колишні полонені вимагали від Верховної Ради ухвалити закон про воєнних злочинців

Фото: Суспільне 15 вересня під Верховною Радою України відбулася акція з вимогою прийняти законопроект №2698 «Про внесення змін до ...

Результати опитування

53% українців вважає, що до кримінальної відповідальності за співпрацю з органами «ДНР» та «ЛНР» мають бути притягнені лише винні у воєнних злочинах, - результати опитування

  53% українців вважають, притягнутими до кримінальної відповідальності за співпрацю з органами влади так званих «ДНР»/ «ЛНР» мають ...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г