Тюрми Луганська: Будівля ДФС

09.04.2016

Location icon Коцюбинського 2а, Луганськ, Луганська область, Україна


Принаймні одну групу в'язнів утримували в будівлі Державної фіскальної служби (ДФС) у Луганську. Близько 13 жертв «підвалу Бетмена» помістили до колишнього кабінету Антипова (очевидно – Олександра Антипова, голови податкової інспекції Луганської області, голови Луганської ОДА).

Керівництво «ЛНР» тримало групу в'язнів для допитів, пов'язаних із розслідуванням подій у незаконній в'язниці «ДБР Бетмен». Людей відпустили через деякий час після вбивства Бєднова-«Бетмена» 1 січня 2015 року.

Умови утримання

Кабінет Антипова розташовувався на третьому поверсі будівлі ДФС. Приміщення складалося з двох кімнат – приймальні та кімнати відпочинку. Охоронці перебували у колишній кімнаті секретарки.

До приймальні помістили близько десятка затриманих, вони спали на матрацах, на килимі. Ще пара людина розташувалися в кімнаті відпочинку. Там же була і вбиральня з унітазом та умивальником.

Помістили нас у великий кабінет, близько 35 кв.м. Поруч із кабінетом була кімната відпочинку, площу сказати не можу і санвузол близько 5 кв.м. Але місця було всім цілком достатньо.

Оскільки ув’язнені утримувалися в якості свідків, а не бранців, з ними поводилися нормально. Годували сухими пайками, хлібом тричі на день. Приносили воду в пластикових пляшках. Також можна було отримувати передачі від друзів і родичів. Раз на тиждень водили в душову. Вечорами дозволяли телефонувати родичам. Працював телевізор, по якому транслювалися такі канали, як Росія 24, Луганськ 24, Лайфньюз, ОРТ. Замість прогулянок водили розчищати сніг.

Допити

Затриманих регулярно допитували про їхнє перебування в підвалі у «Бетмена». Обіцяли, що випустять через кілька днів, але ці обіцянки не виконувалися. Говорили, що утримують для проведення слідчих дій, потім – що тримають заради їхньої же безпеки, потім – що потрібна санкція від Плотницького тощо. Так минали тижні.

Нас знов детально опитували, складали протоколи із зазначенням того, хто саме, як і коли мене катував, за допомогою яких знарядь, про характер тілесних пошкоджень. Для більшої деталізації було проведено відтворення обставин подій у спортивній залі на другому поверсі. Тобто мене опитували, в які частини тіла і чим мені наносили удари на прикладі муляжу, із застосування реальних знарядь катування.

Якось увечері полоненим сказали зібрати речі і просто вивели за територію.

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г