Тюрми і катівні Луганська: Ізолятор в будівлі РВВС

07.04.2016

Location icon квартал Шевченка, 50, Луганськ, Луганська область, Україна


Влітку 2014 року в камерах слідчого ізолятора луганського РВВС, розташованого в кварталі Шевченка, бойовики «ЛНР» тримали полонених. «Працювали» у захопленому ІТТ як колишні міліціонери, так і «ополченці». Свідки розповідають, що в певний момент колишні працівники міліції змінилися «людьми з вулиці», оскільки військова обстановка в районі Луганська була напруженою, цей же квартал Шевченка потрапляв під артобстріли.

Менти забрали все, що можна було забрати, і втекли на Ізварине, з'явилися ці «ополченці», нас там з півдня не годували, а потім вже я став питати, там вже трохи інший контингент, звичайні цивільні мужики, яких набрали з вулиці.

Умови утримання

Люди утримувалися як у загальних камерах по три-чотири людини, так і в одиночках. У камерах були туалет, умивальник, дерев'яні нари. Вікна можна було відкривати, на них стояли ґрати.

Хоча ІТТ був спочатку призначений для тривалого утримання, прихильники «ЛНР» знаходили спосіб погіршити умови перебування затриманих, наприклад, одна з ув'язнених розповідає, що їй не давали ні матраца, ні ковдри, щоб укритися:

Перший тиждень у мене не було ні матраца, ні простирадла, а по ночах було холоднувато – вікно відчинене. Коли я попросила що-небудь укритися, сказали: «Тобі не положено». Я кажу: «Можна?» – «Тобі – не можна». Через тиждень вони зволили видати матрац із подушкою із сусідньої камери, там були зайві.

Потім дівчина одна із затриманих, вона там допомагала по кухні, її вже випускали, вона там тусувалася, заглянула, запитала: «А що, у тебе немає простирадла?» Я кажу: «Ні». Вона мені притягла простирадло...

Крім того, через облогу Луганська в певний момент в ізоляторі зникла електрика – зникли світло і вода. Для автономного генератора не вистачало бензину, тому його включали, лише коли роздавали їжу, бо в підвалі ІТТ без штучного освітлення було геть темно.

Харчування ув’язнених також залежало від обстановки. Так, до відходу міліціонерів (вони забрали з собою припаси) в'язнів годували тричі на день, тушонкою, овочами. Деяких в'язнів вивозили на «націоналізацію» Metro (на цьому відео видно руїни гіпермаркету), де ті могли забирати з собою масло, йогурти, цукерки, сигарети тощо. Захопленими продуктами ділилися з конвоїрами та передавали в інші камери. Крім того, місцевим родичі приносили передачі. Коли перестали вивозити в Metro, то їжа стала вкрай незадовільною – здебільшого перловка.

Перловку зварили, туди приправи «15 овочів», моторошна приправа, гірка, від якої пити хочеться. Води ж теж не було.

За відсутності води, відповідно, не можна було ані помитися, ані попрати речі. Медичну допомогу, як правило, не преоставлялі – лише в серйозних випадках відвозили до лікарні.

На прогулянки ув'язнених не виводили – тільки на примусові роботи, тих, кому це дозволялося, і на допити.

Катування та побиття

Допити затриманих супроводжувалися знущаннями і побиттям. Серед тих, хто катував полонених, був Сергій Литвин, який дослужився в «ЛНР» до посад «міністр сільського господарства» і «заступник голови ради міністрів». Литвин особисто душив людей, надягаючи на голову сміттєві пакети, гасив об обличчя сигарети.

Електрошокер, сміттєві пакети на голову, до удушення... Пістолет – пересмикували затвор, приставляли до чола...

У перший день менти – це було несанкціоноване, можна сказати, побиття. Коли привезли мене на підвал, мене цей Дмитро Сергійович у камеру затягнув, а сам пішов дивитися, куди мене садити, ці ж, які мусорські шавки, накинулися: «Сука бандерівська», бити. Ребра поламали, як з'ясувалося потім.

Були тортури дивного характеру. Так, одна з постраждалих розповідає, як такий собі підполковник МВС Дмитро Сергійович змусив її випити упаковку валідолу і шість капсул барбовалу й одночасно випити три літри води і з'їсти буханку хліба.

Також, у порушення прийнятих норм, чоловіки роздягали та обшукували затриманих жінок.

Я кажу: «Взагалі-то обшукувати жінок жінок запрошують». «Зараз, – каже, – я тобі коліно прострелю, будеш випендрюватися».

Останні новини

РФ продовжує масове порушення норм МГП: огляд 2023 року

Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...

Умисні вбивства, напади на цивільні об’єкти та споруди підвищеної небезпеки, - підсумок порушень російськими військовими норм МГП за літо

Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...

РФ продовжує регулярно здійснювати умисні вбивства та напади на цивільне населення, розграбування майна, - новий дайджест СЦГІ

З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г