Тюрми та катівні Костянтинівки: Підвал міськради

03.03.2016

Location icon Вул. Леніна, 260, Костянтинівка, Донецька область, Україна


28 квітня 2014 року міську раду Костянтинівки захопили озброєні люди у масках. Частина з цих людей приїхала на автомобілях із російськими прапорами. Це сталося за півтора тижні після того, як місцеві чиновники підтримали проведення сепаратистського «референдуму». Свідки тих подій розповідають про роль Росії в захопленні Костянтинівки:

Никто из них не скрывал, что за ними стоит Россия. Это естественно. При разговоре. Например, они говорили, что при захвате Константиновского горотдела милиции участвовали российские спецы. Хотя я думаю, что это были всё-таки крымчане. Ещё они говорили, что в Славянске находятся их спецы, тот же Гиркин – гражданин России. Российское оружие. В разговоре чётко выделялась поддержка всяческая со стороны России.

У підвалі міськради бойовики утримували в’язнів. Затримували за пияцтво, порушення комендантської години, крадіжки, з політичних причин тощо. Свідок розповідає, що серед затриманих були двоє арабів, які їхали до Харкова. Один розмовляв англійською, другий — ні. У них забрали 500 доларів і вимагали ще викуп. Дві доби «на підвалі» просидів керівник міліції Володимир Гончаров, «за непокору». 

Вхід у підвал

Умови ув’язнення

Загалом умови в підвалі були «жахливі» – дуже брудно, прохолодно, волого. Приміщення площею 3 на 5 метрів освітлювала одна лампочка, та й ту вкрутили пізніше, а до того бранці сиділи у цілковитій темряві. Не було денного світла, на прогулянки не виводили. Ліжок, матрасів, ковдр не було. Вдень спати не давали, лише вночі. Постійно грала музика. Зв’язку із зовнішнім світом не було – в усіх конфісковували телефони. Обладнаного туалету не було – в’язні ходили за потребою у кутки сусідньої кімнати підвалу.

Пити давали брудну воду. В’язнів або взагалі не годували, або могли принести на всіх два пластикових стаканчики з чаєм і кілька пиріжків. Один потерпілий розповідає, що якось принесли кашу, та він відмовився їсти, бо сумнівався, що вона їстівна.

В’язням узагалі не надавали медичної допомоги, навіть тим, кому було дуже зле. Більш того, забороняли допомагати потерпілим, розв’язувати руки. Також заборонялося голосно розмовляти і стукати у двері. За порушення правил били автоматом у зуби.

Кількість затриманих коливалася в межах 15-20 осіб. Деяких забирали на примусові роботи, рити окопи або носити мішки з піском. За декогоплатили викуп, і тих звільняли.

Людей катували у двох кабінетах, на першому і другому поверсі міськради. Практикували імітацію розстрілу, жорстоке побиття, психологічні знущання, душили, надягаючи пакет на голову. До підвалу часто кидали побитих людей зі зв’язаними руками. Був один чоловік із поламаними ребрами, він навіть не міг лягти на бік. У Костянтинівці не страчували – місцеві бойовики не мали такої компетенції. Казали, що для страти потрібно везти у Слов’янськ або у Горлівку, до «Бєса» (Ігоря Безлера).


Місто було окуповане «ДНР» протягом двох місяців. 5 липня 2014 року Костянтинівку зайняли українські війська.

Останні новини

Дмитро Піндюрін

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вважає, що суд в Гаазі має підстави розпочати розслідування злочинів на Сході Україні та в Криму

Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...

ЄСПЛ

ЄСПЛ приєднав до позову України проти Росії по Донбасу справи щодо MH17 та вивезення українських дітей до РФ

Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г