Тюрми Краматорська: Ювелірне підприємство

07.03.2016

Location icon вулиця Шкадінова, 15, Краматорськ, Донецька область, Україна


В квітні 2014 р. учасники «ДНР» захопили приміщення ювелірного підприємства «Тріанік». Це двоповерхова будівля, в підвалі якої незаконно утримували місцевих цивільних заручників. Приміщення підприємства розташоване неподалік від будівлі міськвідділу МВС, де на той час був один за штабів «Народного ополчення Донбасу».

В червні 2014 р. в підвалі «Тріаніку» утримувався громадський активіст, та декілька осіб, затриманих за «порушення громадського порядку». Згідно зі свідченнями, заручників могли утримувати від однієї до восьми діб. Багатьох людей кидали «на підвал» за пияцтво, порушення громадського порядку. Їх зазвичай били та відпускали на ранок. Були затримані ті, яких підозрювали у приналежності до проукраїнських рухів або допомозі українській армії. Їх могли протримати довше і відпускали, коли просто набридало з ними возитися.

 

Підвал

За описами постраждалих, цей підвал був невеликий, сирий та затхлий, бо там проходила каналізація. Бранці спали на підлозі на брудних рваних матрацах та подушках. Годували двічі на добу «Мівіною», давали воду. В туалет виводили на вимогу. На четвертий день полону двох заручників почали залучати до примусових робіт: прибирання, миття машин, допомоги на кухні. Роботи тривали 4-5 годин на добу.

Підвал підприємства
Заголовок

 

Були допити та катування

Затриманих одразу після поміщення до підвалу допитували та били. Допити проводив чоловік з позивним «Туман». До складу незаконного збройного формування, що дислокувалося в будівлі «Тріаніка», входили особи з позивними «Лев», «Бандера», «Лєнін», «Кабан».

Усіх, кого приводили, усіх для профілактики били. Всі вони йшли наступного дня, тобто ввечері приводили, вранці я їх уже не бачив.

Підвал підприємства
Заголовок

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г