Тюрми Краматорська: Ювелірний завод

07.03.2016

Location icon вулиця Шкадінова, 15, Краматорськ, Донецька область, Україна


Краматорськ був окупований бойовиками «ДНР» з 12 квітня до 5 липня 2014 року. Двоповерхова будівля ювелірного підприємства на вулиці Шкадінова використовувалася як база. У невеличкому підвалі цього будинку тримали в’язнів.

За описами постраждалих, цей підвал був невеликий, сирий та смердючий, бо там проходила каналізація.

Багатьох людей кидали «на підвал» за пияцтво, порушення громадського порядку. Їх зазвичай били та відпускали на ранок. Були затримані ті, яких підозрювали у приналежності до проукраїнських рухів або допомозі українській армії. Їх могли протримати довше і відпускали, коли просто набридало з ними возитися.

Усіх, кого приводили, усіх для профілактики били. Всі вони йшли наступного дня, тобто ввечері приводили, вранці я їх уже не бачив.

Була людина, яка спеціально займалася допитами і катуваннями — чоловік на прізвисько «Туман». Людей били та застосовували психологічні тортури.

Деяких в’язнів використовували на примусових роботах — змушували прибирати, мити підлогу, мити автівки, чистити картоплю на кухні.

Затриманих годували двічі на день, здебільшого «мівіною». Для справляння потреб виводили. При підвалі була медсестра, вона могла надати просту допомогу, таку як вколоти антибіотик або дати якихось ліків.

Останні новини

Ізоляція

Прокуратура заочно оголосила підозру керівнику «концтабору» в «Ізоляції»: чи йде мова про «Палича», не уточнюється

29 жовтня Прокуратура Донецької області оголосила заочну підозру керівнику підпільної в’язниці «Ізоляція». Про це повідомив відділ ...

Акція протесту "Нагадай про кожного", м. Київ

В Києві та інших містах пройшла акція на підтримку полонених та зниклих безвісти. Серед вимог — прийняття законів про статус полонених та воєнні злочини

10 жовтня в Києві та інших містах пройшла акція на підтримку полонених та зниклих безвісти «Нагадай про кожного».  Про це повідомляє...

Правозахисники та колишні полонені вимагали від Верховної Ради ухвалити закон про воєнних злочинців

Фото: Суспільне 15 вересня під Верховною Радою України відбулася акція з вимогою прийняти законопроект №2698 «Про внесення змін до ...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г