Тюрми Краматорська: Міська рада

07.03.2016

Location icon Площа Леніна (Миру), 2, Краматорськ, Донецька область, Україна, 84300


«Я був у справжньому Гестапо», – згадує колишній бранець про кімнату на першому поверсі міської ради Краматорська, де влітку 2014 року бойовики «ДНР» утримували в’язнів.

Тюремними камерами слугувала крихітна гардеробна кімната та ще менша скляна кабінка вахтера праворуч від входу в міськраду. На віконце гардеробної бойовики приварили решітку, а скляні стіни кабінки завішали тканиною.

Для поповнення робочої сили бойовики щоночі затримували людей, наприклад, за порушення громадського порядку, розпиття алкоголю, за «неправильну прописку» тощо та тягли до імпровізованої камери. Зазвичай за «дрібні порушення» призначали термін ув’язнення 5-10 діб. Також можна було сплатити штраф, але немаленький, наприклад 3 тисячі гривень.

У тісній гардеробній утримували одночасно понад 20-25 осіб, чоловіків. У скляну кабінку кидали також і жінок. Зранку в’язнів будили, але не годували, а спершу вели на примусові роботи – їжу потрібно було заробити.

Води не було. Воду набирали в їдальні під час прийняття їжі. Годували, двічі в день, кашу та салат, зранку до примусових робіт не годували.

Ані в гардеробній, ані в кабінці туалета не було, сходити було проблемою: вдень могли вивести на прохання, але іноді відмовляли, вночі ж взагалі не виводили, тому доводилося або терпіти до ранку, або ж мочитися у пластикові пляшки чи відро. Було спекотно і задушливо.

Не було ані матрасів, ані ковдр, люди спали просто на підлозі, часом сидячи. Та й навіть так затриманим не давали виспатися – посеред ночі до кімнати заходили «ополченці», знущалися, били – ногами, електрошокером, прикладами. «Тримали нас як худобу, загнали та й по тому», – розповідає один із потерпілих.

В’язнів будили щоранку і вели рити окопи, зводити укріплення. Перекопували дорогу, щоб не пройшли українські війська, готували приміщення в Палаці культури нібито під казарми російського спецназу, який, утім, так і не з’явився. Працювали годин по дев’ять.

Хоча багато утримуваних були побиті та покалічені, жодної медичної допомоги їм не надавалося.

Пенсіонер із Дружківки Анатолій Водолазський був арештований за те, що 22 травня, розлючений «референдумом», вийшов до пам’ятника Леніну з українським прапором і розмахував ним 15 хвилин. Під’їхали люди з автоматами, накинули йому на голову мішок, заштовхали в машину та відвезли до міськради Краматорська.

Там пенсіонера заштовхали до однієї з кімнат і за «розмови» вибили зуби. Втім, пощастило вибратися – один із охоронців відправив Водолазського на роботи, носити мішки з піском, а потім відпустив, пише Радіо Свобода.


Краматорськ був окупований бойовиками «ДНР» з 12 квітня до 5 липня 2014 року.

Останні новини

Акція протесту "Нагадай про кожного", м. Київ

В Києві та інших містах пройшла акція на підтримку полонених та зниклих безвісти. Серед вимог — прийняття законів про статус полонених та воєнні злочини

10 жовтня в Києві та інших містах пройшла акція на підтримку полонених та зниклих безвісти «Нагадай про кожного».  Про це повідомляє...

Правозахисники та колишні полонені вимагали від Верховної Ради ухвалити закон про воєнних злочинців

Фото: Суспільне 15 вересня під Верховною Радою України відбулася акція з вимогою прийняти законопроект №2698 «Про внесення змін до ...

Результати опитування

53% українців вважає, що до кримінальної відповідальності за співпрацю з органами «ДНР» та «ЛНР» мають бути притягнені лише винні у воєнних злочинах, - результати опитування

  53% українців вважають, притягнутими до кримінальної відповідальності за співпрацю з органами влади так званих «ДНР»/ «ЛНР» мають ...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г