Тюрми Краснодона: Лікарня-комендатура та ізолятор МВС

Спогади

Ukrainian

Свідок 1

В’язень

Літо 2014 року

У меня были пулевые ранения в области позвоночника... Там оказали так называемую помощь, достали пули, без обезбаливающего, наживо, наложили повязку, прикрепили пластырем, лечения как такового не было. Младший медперсонал относился к бойцам украинской армии хорошо, щепетильно, а врачи, заведующие – негативно, старались при процедурах сделать побольней.

После больницы нас привезли в помещение, не знаю, точно, что это было, похоже на районный горотдел милиции, где есть следственный изолятор. В камере нас было четверо – по количеству кроватей. И таких камер, кажется, было четыре-пять. Это была обычная тюремная камера для содержания заключенных, подвальное помещение, сыро, ночью было прохладно...

Кормили один раз в сутки 150-200 г какой-то похлебки, и котлету – с чего она, какого качества, срок годности – не знаю, делили пищу на несколько раз, так как не уверены были, что завтра дадут. Можно было заварить чай, был один кипятильник на все камеры. По большой просьбе к охранникам кипятильник нам передавали, пили чай с одноразовых стаканчиков или пластмассовых кружек – чай был, сахара не было.

Постоянное моральное угнетение – «сейчас ушко отрежем, глаз выколем». Поэтому не до сна было. Был слышен каждый их вздох, шаг. Они, бывало, у себя в кабинете ругались сильно громко, были выстрелы из пистолета Макарова, ранили кого-то, убили – неизвестно. Они сами постоянно к нам заходили, приезжали другие их «коллеги», как в музей, в глазок заглядывали, каждый рассказывал, какую бы часть тела он хотел бы «извлечь» с того или иного человека.

Медицинскую помощь никто не просил, хотя всем была нужна. Не просили, потому что жить хотели, могли допроситься 9 г свинца.

...Слышал от ребят, тоже побывавших в плену, что их били прикладами в спину, в грудь, в голову, заставляли есть горящие сигареты.

Ukrainian

Свідок 2

В’язень

Літо 2014 року

Нас перевезли у місцеве КПЗ... Через день чи два прийшла пані, і викликали по одному, і ми писали пояснення, а на камеру один раз вони написали як інтерв’ю. Але збоку стояли браві люди, які спостерігали за мімікою, за рухами, за постановленою відповіддю.

Коли була в одного температура, то дали таблетку. Ті працівники, які працювали в КПЗ, ті і там залишилися. Там утримувалися ще місцеві дебошири, але коли нам було потрібно зарядити телефон чи щось таке, то вони лояльно ставилися до цього. Бувало таке, що сигарети давали.

Привезли в відділення міліції у Краснодоні – напроти були прості жилі (будинки), ніби центральна вулиця... Як привезли «камазом», закрили на колодку в підвал... Потім перевезли в Краснодонівське КПЗ – напівпідвальне приміщення, маленький коридор і з двох сторін камери... Жінка давала похльобку: каша і суп, перші тижні без хліба. Малі порції... Давали одноразові тарілки, які використовувалися багато раз.

До місцевих було гірше відношення, чим до нас. Охорона була нейтральної позиції, тому нас не ущімляли.

(Допит проводили) два військові, в яких була чітка позиція вибити інформацію, якої не було. Застосовували фізичну силу, не били по лиці – в тулоб. Запитували точну кількість найманців з інших держав. Погрожували пістолетом.

Останні новини

Правозахисники та колишні полонені вимагали від Верховної Ради ухвалити закон про воєнних злочинців

Фото: Суспільне 15 вересня під Верховною Радою України відбулася акція з вимогою прийняти законопроект №2698 «Про внесення змін до ...

Результати опитування

53% українців вважає, що до кримінальної відповідальності за співпрацю з органами «ДНР» та «ЛНР» мають бути притягнені лише винні у воєнних злочинах, - результати опитування

  53% українців вважають, притягнутими до кримінальної відповідальності за співпрацю з органами влади так званих «ДНР»/ «ЛНР» мають ...

Офіс Генерального прокурора

На Донбасі в складі НЗФ воюють понад 100 найманців з 30 країн, - Офіс Генерального прокурора

На Донбасі на боці незаконних збройних формувань воюють понад 100 найманців з більш як 30 країн. Про це заступник генпрокурора Гюндю...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г