Тюрми і катівні Алчевська: Відділок міліції

09.04.2016

Location icon вулиця Набережна, 8, Алчевськ, Луганська область, Україна


В Алчевську людей утримували у камерах міськвідділу МВС (на фото вгорі – Шкільне озеро, в районі якого розташовано відділок міліції). Нерідко кидали за ґрати, не висуваючи звинувачень. Серед таких траплялися «політичні» затримані. Поряд із тими, кого звинувачували у крадіжці або інших порушеннях, сиділи ті, хто порушував комендантську годину або вступив у конфлікт із «ополченцями».

Хтось утримувався за крадіжку майна, хтось перебував там за те, що образив «ополчення». У нас хлопець сидів, який, даруйте, показав «фак», коли його мало не збили на дорозі машиною, і за це його посадили.

Так, один з опитаних правозахисниками Коаліції затриманих перебував в ув'язненні півтора місця без висування звинувачень. На всі питання йому відповідали, що його засудять, коли з'явиться суд. Зрештою з'явився якийсь слідчий (нібито з прокуратури Луганська), який розпитав потерпілого і просто його випустив, разом з багатьма іншими ув'язненими. Це сталося в п'ятницю, і людині не було куди йти. Йому довелося дочекатися понеділка, забрати у завгоспа відділку міліції речі, відібрані під час вступу, і тільки потім він зміг виїхати додому.

Іншого ув’язненого випустили, отримавши викуп в 20 тис. грн.

Умови утримання

Камери розташовувалися на цокольному поверсі будівлі. Деякі люди були одні в камерах на одну-дві особи, інші ж (ті, хто був затриманий пізніше) розповідають про те, що камери були переповнені. Так, в камеру, розраховану на п'ять спальних місць, поміщали 9-11 ув'язнених. Якщо людей набивалося забагато, то спали по черзі – хтось днем, хтось уночі. Чоловіків і жінок тримали окремо.

У камерах був туалет і рукомийник, ліжка з металевими сітками, матраци, стіл. Телевізор і радіо, які були там раніше («за часів України»), були винесені. Денного світла не було, електрична лампочка була постійно ввімкнена. Один з опитаних свідків скаржився, що з незвички через це було важко заснути.

Воду пили з крана, втім, один із колишніх в'язнів зазначив, що в Алчевську проблеми з якістю водопровідної води, і самі охоронці не радили її пити. Годували двічі на день перловою або ячною кашею зі щматком хліба. Один з опитаних, який перебував у переповненій камері, сказав, що їх годували один раз на день невеликими порціями – ополоник каші і четвертинка хліба («не можна було взагалі назвати це їжею, тобто так щоб не помер просто»).

Помитися можна було тільки водою з-під крана в камері. Засобів гігієни не видавали – тільки хлорку, щоб мити підлогу.

Прогулянки, телефонні розмови, записки були заборонені. Деяким ув'язненим носили передачі, проте наголошується, що попросити про передачу через охоронців не дозволялося. Було заборонено голосно говорити – ув'язнені перемовлялися між камерами тихо.

Медичну допомогу не надавали. Людям, яким ставало зовсім погано, викликали швидку допомогу.

Деяких людей поміщали не в ізолятор, а в камери-клітки. Там не було ні ліжок, ні матраців – тільки лавки, на яких і спали затримані. Конвой виводив у туалет на поверсі, там же ув’язнені набирали в пляшки питну воду.

Допити і побиття

Затриманих, яких звинувачували у зв'язках з українською армією, піддавали допитам, які супроводжувалися побиттям. Питали, зокрема, про те, як людина голосувала на «референдумі», називали «укропом» і «фашистом», звинувачували в коригуванні артилерійського вогню.

Під час допитів били прикладом автомата, били руками і ногами, душили. Одній жінці погрожували розстрілом.

Останні новини

РФ продовжує масове порушення норм МГП: огляд 2023 року

Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...

Умисні вбивства, напади на цивільні об’єкти та споруди підвищеної небезпеки, - підсумок порушень російськими військовими норм МГП за літо

Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...

РФ продовжує регулярно здійснювати умисні вбивства та напади на цивільне населення, розграбування майна, - новий дайджест СЦГІ

З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г