"Підвал" учасників НЗФ на території Лисичанського м'ясокомбінату

08.07.2021

Location icon вулиця Бахмутська, 25 (до 2016 р. – Артемівська), м. Лисичанськ, Луганська область


З травня до липня 2014 р. на Лисичанському м’ясокомбінаті перебувало одне з місцевих НЗФ (ймовірно, представники «донського козацтва»). Пізніше, після виходу з Лисичанська, учасники цього формування увійшли до підрозділу П. Дрьомова – «1-го козачого полку ім. Матвія Платова».

Зліва направо: Сергій та Олександр Тарубарові разом зі своїм батьком. Усі вони, ймовірно, входили до угруповання, що базувалося на Лисичанському м'ясокомбінаті. Фото: Myrotvorets.center

На території Лисичанського м’ясокомбінату неодноразово утримували цивільних осіб, яких комбатанти арештовували за різні «дисциплінарні проступки»: порушення комендантської години, розпивання алкоголю тощо. Затриманих ув’язнювали на першому поверсі адміністративної будівлі, в кімнаті біля каси підприємства, та у складському приміщенні, схожому на амбар. Незалежно від місця утримання, полонених замикали у приміщенні та тримали під вартою. Двічі на день – зранку і ввечері, їх годували кашею та хлібом.

Щодня о 8-й ранку вартові вивозили бранців на примусові роботи. Відомо, що комбатанти доставляли полонених на підконтрольний їм блокпост ( на виїзді з Лисичанська в напрямку м. Бахмут Донецької області). Там їх змушували будувати захисні укріплення (копати окопи, носити мішки з піском) та виконувати іншу важку фізичну роботу. Ввечері полонених повертали до Лисичанського м’ясокомбінату.

До полонених застосовували фізичне насильство як на території м’ясокомбінату, так і на блокпості. Комбатанти били заручників руками, ногами, прикладами зброї й гумовими кийками, стріляли над головою з вогнепальної зброї та погрожували розправою. Також під час артилерійських обстрілів у липні 2014 р. комбатанти не пускали полонених в укриття на блокпості.

На Лисичанському м’ясокомбінаті одночасно могли утримувати 10 людей (саме стільки полонених, як правило, працювало на блокпості). Деяких ув’язнених звільняли за винагороду: в одному з випадків полоненого відпустили через два дні, коли його родичі привезли командиру блокпоста барана. Іншим полоненим, яких утримували майже місяць, вдалося звільнитися в 20-х числах липня, після звільнення міста та втечі учасників НЗФ із блокпоста. 

Відповідальним за місце несвободи та ймовірним лідером угруповання вважається місцевий житель Лисичанська – С. Тарубаров (позивні «Тарик», «Сержант»). У березні 2018 р. міський суд Лисичанська ухвалив вирок йому та ще чотирьом іншим комбатантам, що були причетні до незаконних ув’язнень на території м’ясокомбінату. Усі вони були оголошені в розшук.

У 2014 р. підприємство було сильно пошкоджено обстрілами і дотепер не працює.  

Закинута будівля колишнього Лисичанського м’ясокомбінату. Фото: інтернет-паблік «Лисичанск Северодонецк Рубежное (ЛСР)»

Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г