"Підвал" учасників НЗФ на території Лисичанського м'ясокомбінату

08.07.2021

Location icon вулиця Бахмутська, 25 (до 2016 р. – Артемівська), м. Лисичанськ, Луганська область


З травня до липня 2014 р. на Лисичанському м’ясокомбінаті перебувало одне з місцевих НЗФ (ймовірно, представники «донського козацтва»). Пізніше, після виходу з Лисичанська, учасники цього формування увійшли до підрозділу П. Дрьомова – «1-го козачого полку ім. Матвія Платова».

Зліва направо: Сергій та Олександр Тарубарові разом зі своїм батьком. Усі вони, ймовірно, входили до угруповання, що базувалося на Лисичанському м'ясокомбінаті. Фото: Myrotvorets.center

На території Лисичанського м’ясокомбінату неодноразово утримували цивільних осіб, яких комбатанти арештовували за різні «дисциплінарні проступки»: порушення комендантської години, розпивання алкоголю тощо. Затриманих ув’язнювали на першому поверсі адміністративної будівлі, в кімнаті біля каси підприємства, та у складському приміщенні, схожому на амбар. Незалежно від місця утримання, полонених замикали у приміщенні та тримали під вартою. Двічі на день – зранку і ввечері, їх годували кашею та хлібом.

Щодня о 8-й ранку вартові вивозили бранців на примусові роботи. Відомо, що комбатанти доставляли полонених на підконтрольний їм блокпост ( на виїзді з Лисичанська в напрямку м. Бахмут Донецької області). Там їх змушували будувати захисні укріплення (копати окопи, носити мішки з піском) та виконувати іншу важку фізичну роботу. Ввечері полонених повертали до Лисичанського м’ясокомбінату.

До полонених застосовували фізичне насильство як на території м’ясокомбінату, так і на блокпості. Комбатанти били заручників руками, ногами, прикладами зброї й гумовими кийками, стріляли над головою з вогнепальної зброї та погрожували розправою. Також під час артилерійських обстрілів у липні 2014 р. комбатанти не пускали полонених в укриття на блокпості.

На Лисичанському м’ясокомбінаті одночасно могли утримувати 10 людей (саме стільки полонених, як правило, працювало на блокпості). Деяких ув’язнених звільняли за винагороду: в одному з випадків полоненого відпустили через два дні, коли його родичі привезли командиру блокпоста барана. Іншим полоненим, яких утримували майже місяць, вдалося звільнитися в 20-х числах липня, після звільнення міста та втечі учасників НЗФ із блокпоста. 

Відповідальним за місце несвободи та ймовірним лідером угруповання вважається місцевий житель Лисичанська – С. Тарубаров (позивні «Тарик», «Сержант»). У березні 2018 р. міський суд Лисичанська ухвалив вирок йому та ще чотирьом іншим комбатантам, що були причетні до незаконних ув’язнень на території м’ясокомбінату. Усі вони були оголошені в розшук.

У 2014 р. підприємство було сильно пошкоджено обстрілами і дотепер не працює.  

Закинута будівля колишнього Лисичанського м’ясокомбінату. Фото: інтернет-паблік «Лисичанск Северодонецк Рубежное (ЛСР)»

Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г