Незаконні тюрми Зоринська: база «Паші Бандита»

18.06.2021

Location icon вул. Ленінградська, 10, м. Зоринськ, Перевальський район


Влітку 2014 р. на території Зоринського автотранспортного підприємства (далі – АТП) розмістився штаб підрозділу Павла Чурсіна (позивний «Бандит»). З листопада того ж року це збройне формування числилося у складі батальйону "Луганської народної республіки" - "Август.

Учасники підрозділу "Бандита" після входження до "Народної міліції ЛНР". Фото: Myrotvorets.center

Місця утримання 

На базі «Бандита» полонених ув’язнювали в невеликому бункері залізного ангара, неподалік двоповерхової будівлі. Також деяких затриманих тимчасово утримували на подвір’ї просто неба. 

У жовтні 2014 р. в ангарі перебувало близько п’яти полонених. Серед них були місцеві жителі та іногородні, заарештовані з різних причин (алкогольне сп’яніння, немісцева прописка, відсутність паспорта). Часто комбатанти затримували людей на сусідньому з АТП блокпості. 

Зоринський блокпост біля АТП, де незаконно арештовували людей у 2014 р. Фото: Myrotvorets.center

Всередині залізного ангару

У приміщенні бункера (приблизно 3х4 м) умови були неналежні. На підлозі валялося будівельне сміття та кілька матраців із тонкими ковдрами. Якщо спальних місць не вистачало, затримані ночували на стільці. Восени бункер обігрівався невеликим електрокалорифером, проте усе тепло видувалося протягами й полонені мерзли. Світло проступало тільки через невелике віконце, заклеєне поліетиленовою плівкою. Годували один раз на день. 

Майже усіх полонених виводили на примусові роботи: копання траншей, прибирання території тощо. У жовтні 2014 р. полонених забирали на примусові роботи зранку і повертали надвечір. Про терміни виконання таких робіт їм не повідомляли. 

Допити проводилися на другому поверсі головної будівлі та у внутрішньому дворі. Часто у них брав участь заступник П. Чурсіна Геннадій Ворошилов (позивний «Клим»). Він викликав полонених на допити, висував їм звинувачення та віддав накази конвоїрам щодо їх подальшого утримання. Не гребували учасники НЗФ і пограбуванням.

Наприклад, у жовтні 2014 р. під час допиту у двоповерховому будинку комбатанти відібрали у полоненого близько 5 тис. доларів. 

У серпні 2014 р. підлеглі П. Чурсіна побили у дворі АТП затриманого волонтера, звинуваченого у причетності до ЗСУ. Комбатанти били його руками, ногами і прикладом, обливали холодною водою та стріляли біля вуха зі зброї (перші години чоловіка утримували в наручниках, роздягненим до нижньої білизни). У знущаннях брали також участь жінки в стані алкогольного сп’яніння, що на той момент перебували разом з учасниками НЗФ. Після побиття полоненого і далі утримували у дворі. Медичної допомоги йому не надали. 

Відомо про два випадки, коли цивільних полонених, підозрюваних у приналежності до ЗСУ, перевозили з бази «Бандита» до незаконної в’язниці «Брянки-СРСР».  Полоненим не пояснювали причини таких дій. Їх передавали з одного підрозділу іншому на території АТП. Одного з полонених перевезли на його ж відібраному авто:

«Неподалік стояло кілька джипів, прямо перед воротами бази. Коли мене привели, ці люди (учасники “Брянки-СРСР” – ред.) скинули на мене поглядами і хтось із них сказав: “Забираємо! Пакуйте!”. Мені завернули руки за спину та міцно затягнули зап’ясток тонким шнуром. Стало дуже боляче та некомфортно… Відкривши бічні двері мого буса, мене заштовхали всередину»

У 2015 р. угруповання «Бандита» залишалося на території АТП та  виконувало функції «комендатури ЛНР».

Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

РФ продовжує масове порушення норм МГП: огляд 2023 року

Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...

Умисні вбивства, напади на цивільні об’єкти та споруди підвищеної небезпеки, - підсумок порушень російськими військовими норм МГП за літо

Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...

РФ продовжує регулярно здійснювати умисні вбивства та напади на цивільне населення, розграбування майна, - новий дайджест СЦГІ

З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г