Тюрми Перевальська: Кафе «Торнадо»

13.05.2016

Location icon Перевальськ, Луганська область, Україна


У місті Перевальську затримані козаками «Всевеликого війська Донського» утримувалися у приміщенні кафе «Торнадо» на вулиці Дзержинського. Це двоповерхове приміщення було перероблено на козацьку комендатуру.

У «Торнадо» затриманих утримували в різних приміщеннях підвалу. Наприклад, в одному перебувало вісім осіб, в іншому була одна жінка.

Один з опитаних правозахисниками людей розповідає, що в підвальній кімнаті, де він утримувався, серед інших в’язнів були також четверо чоловіків у цивільному одязі, які були прикуті наручниками один до одного і до металевого ланцюга. Чому до них так ставилися, він не зміг з'ясувати.

Це приміщення було брудним, задушливим, теплим. На підлозі лежали старі брудні матраци. Всю ніч горіла лампочка, яка вмикалася ззовні. В кутку стояло відро з водою і кухоль, а також ємності для природних потреб. Раз на день ув’язнених виводили в туалет. Також раз на день годували пшоняною кашею і хлібом.

Опис іншої підвальної кімнати, де тримали жінку:

...У приміщенні близько 9 кв.м, стіни пофарбовані в зелений колір, стеля побілена, на підлозі стояли якісь коробки, було два матраци й одна подушка. У приміщенні було душно, спекотно. Доступу денного світла, як і свіжого повітря не було. Була лампа розжарювання, тьмяна, вимикач був у приміщенні. У кімнаті стояв п'ятилітровий балон (із водою)... Вранці, близько 09.00, і в обід, близько 14.00, дали тарілку пшеничної каші і два шматки хліба. Перед сном відвели у стаціонарний туалет, на ніч залишили відро. Вранці відвели в туалет, на вимогу протягом дня ще двічі відводили.

Козаки викликали затриманих на допити для «з'ясування особи». Обшукували особисті речі, переглядали телефони. Питали, чому допитуваний не служить в ополченні. Про побої і катування інформації немає.

Гаражі неподалік від «Торнадо»

Один із колишніх бранців розповідає, що в 500 метрах від «Торнадо» було ще одна будівля, імовірно ДК, де влаштувалися «козаки». Там він бачив козацьких отаманів Дрьомова і Козіцина. Приміщення могло служити перевалочним пунктом, перед тим, як захоплених людей відправляли на підвал кафе «Торнадо»:

У коридорі першого поверху сиділо доволі багато людей з мішками на головах, зі зв'язаними руками. Я людей 15 нарахував. Здебільшого всі одягнені по-цивільному були. Це така перевалочна база полонених перед тим, як їх кидали на підвал клубу «Торнадо».

Він із іншими полоненими, серед яких були як цивільні, так і українські військові з армії та добровольчих батальйонів, утримувався в гаражі неподалік від цього ДК. Поруч був розбитий табір із переселенцями.

Гараж являв собою цегляне приміщення близько 30 кв.м. Валялися ганчірки, мотлох, солома, старі матраци. Підлога була бетонною, просто на ній люди і спали. Була сильна задуха і спека, а під час дощу стеля сильно протікала. В туалет іноді виводили, також у гаражі були ємності для відправлення потреб – ці ємності виносили самі ж в'язні. Двері в гараж не зачинялися, але на вході стояли охоронці. Можна було вийти покурити не відходячи від гаража.

Воду набирали в пляшки і намагалися економити. Час від часу в'язнів годували невеликими порціями каші. Також в’язні купували в «ополченців» солодощі, цукор і сигарети. Якщо в охоронці були в гарному гуморі, то можна було дати їм грошей і попросити купити щось іще.

Останні новини

Акція протесту "Нагадай про кожного", м. Київ

В Києві та інших містах пройшла акція на підтримку полонених та зниклих безвісти. Серед вимог — прийняття законів про статус полонених та воєнні злочини

10 жовтня в Києві та інших містах пройшла акція на підтримку полонених та зниклих безвісти «Нагадай про кожного».  Про це повідомляє...

Правозахисники та колишні полонені вимагали від Верховної Ради ухвалити закон про воєнних злочинців

Фото: Суспільне 15 вересня під Верховною Радою України відбулася акція з вимогою прийняти законопроект №2698 «Про внесення змін до ...

Результати опитування

53% українців вважає, що до кримінальної відповідальності за співпрацю з органами «ДНР» та «ЛНР» мають бути притягнені лише винні у воєнних злочинах, - результати опитування

  53% українців вважають, притягнутими до кримінальної відповідальності за співпрацю з органами влади так званих «ДНР»/ «ЛНР» мають ...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г