Тюрми і катівні Луганська: Підвал Бетмена

Персонал

Bednov oo

Олександр Бєднов, «Бетмен»

1969 року народження, місцевий мешканець Луганська, до війни працював переважно охоронцем у клубах. Спочатку входив до угрупування Олексія Мозгового, потім організував власну «групу швидкого реагування Бетмен». До угрупування Бєднова у різний час входило від 100 до 350 людей. Мав конфлікт із «головою ЛНР» Ігорем Плотницьким. Загинув 1 січня 2015 року, коли його броньовану машину спалили з вогнемета.

Foobs

«Фобос»

Керував охороною в’язниці до середини вересня 2014 року. До війни, за припущенням однієї з жертв, працював таксистом.

«Луіш» про «Фобоса»: «Организационно я подчинялся Фобосу. Хороший умный парень, горный инженер, в отряде был с самого начала. Я познакомился с его женой и сыном – они некоторое время жили в отряде на пути в эвакуацию. Бэтмен возлагал на Фобоса много организационной работы. На него в свое время легла оружейка и обязанности ЗНШ».

Постраждалий про "Фобоса": «Про «Фобаса» казали, що він-майстер по прострілюванню ніг». «Я особисто розмовляв з…, якому «Фобас» стріляв в ногу. У нас був… , йому «Фобас» двічі прострелив лодижку…».

Xcullwipjgu 2

Ігор Цикунов, «Луїш»

Приїхав із російського Магадана на Донбас у липні 2014 року і певний час був керівником в’язниці у підвалі гуртожитку СНУ ім. Даля. Наразі повернувся в Росію.

Свідок: «Він відповідав за цей підвал. Встановлював правила. Коли бив, він, здавалось, відпрацьовував удари. Бо бив в різний спосіб і милувався собою. Коли він поїхав, його посаду зайняв «Субота»».

Hqdefault

Сергій Коноплицький, «Маніяк»

1966 року народження, луганчанин, штатний кат при підвалі. Мав при собі набір хірургічних інструментів та інші знаряддя тортур. Одна з ув’язнених описала його як «мордатого, лисого чоловіка».

Про себе розповідав, що до війни був пов’язаний зі спецслужбами і постачав «тонни нркотиків» у Європу.

Після смерті «Бетмена» був арештований разом із іншими членами угрупування прокуратурою «ЛНР».

Perpetrator

"Субота"

Місцевий, з Луганська. До війни разом із дружиною працював у власному зоомагазину. Спочатку вирішив евакуюватися, але повернувся і приєднався до «ополчення». Після вбивства «Бетмена» був арештований прокуратурою «ЛНР».

Perpetrator

"Хохол"

З-під Києва, демонстративно розмовляв чистою українською мовою.

Perpetrator

«Омега»

Свідок про «Омегу»: «Із нього сміялися самі сепаратисти... По території бази він завжди ходив у повній бойовій викладці, у наколінниках, налокотниках, з автоматом, пістолетом, додатковими магазинами (рожками) для автомата: наче супермен. Розповідали як він брав участь у бою, і з ним не могли зв’язатися - виявилося, що під час бою він забрався у підвал, де не було зв’язку».

Останні новини

Дмитро Піндюрін

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вважає, що суд в Гаазі має підстави розпочати розслідування злочинів на Сході Україні та в Криму

Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...

ЄСПЛ

ЄСПЛ приєднав до позову України проти Росії по Донбасу справи щодо MH17 та вивезення українських дітей до РФ

Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г