Тюрми Горлівки: полонених катували в мотелі «Ізба» на території оптового ринку

01.06.2021

Location icon вул. Горлівської дивізії, 2Г, Горлівка, Донецька область, Україна


Мотель «Ізба» розташований в Горлівці на території оптового овочевого ринку. Станом на 2014 р. на ринку все ще працювали торговці та ходили покупці. 

В серпні 2014 р. в будівлі мотелю на ринку дислокувались учасники горлівської «групи Боцмана», яка контролювалась правою рукою Ігоря Безлера, громадянином РФ та офіцером ГРУ Сергієм Поваляєвим з позивним «Боцман». Дане угрупування було підрозділом «3-ї ОМСБр «Беркут», яка контролювала Горлівку. В підвалі мотелю, в одній з кімнат та при вході в будівлю учасники незаконного збройного формування (НЗФ) утримували заручників, серед яких були, зокрема, торговці з ринку та горлівський міліціонер. 

Заручників били так сильно, що зламали об них приклад автомата та биту

В серпні 2014 р. біля входу в мотель декілька годин утримували та катували двох цивільних заручників, які імовірно були торговцями з оптового ринку. Затримали їх за підозрою у шпигунстві. Заручників били п’яні учасники НЗФ так сильно, що зламали об них приклад автомата та биту. 

В той же час в одній з кімнат мотелю незаконно утримували чоловіка, котрий мав забрати тіла загиблих бійців ЗСУ. Під час утримання йому постійно погрожували розстрілом. Заручнику дозволяли харчуватись разом з учасниками НЗФ та давали користуватись телефоном, але самовільно покинути територію мотелю він не міг. 

В січні 2015 р. бійці Поваляєва утримували в будівлі мотелю колишнього співробітника МВС України. За даними слідства, під час утримання міліціонеру завдавали тяжкі тілесні ушкодження та інсценували розстріл. 

Наразі мотель зачинено. Імовірно, після ліквідації С. Поваляєва, його угрупування залишило територію мотелю. 

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г