Тюрми Горлівки: полонених катували в мотелі «Ізба» на території оптового ринку

01.06.2021

Location icon вул. Горлівської дивізії, 2Г, Горлівка, Донецька область, Україна


Мотель «Ізба» розташований в Горлівці на території оптового овочевого ринку. Станом на 2014 р. на ринку все ще працювали торговці та ходили покупці. 

В серпні 2014 р. в будівлі мотелю на ринку дислокувались учасники горлівської «групи Боцмана», яка контролювалась правою рукою Ігоря Безлера, громадянином РФ та офіцером ГРУ Сергієм Поваляєвим з позивним «Боцман». Дане угрупування було підрозділом «3-ї ОМСБр «Беркут», яка контролювала Горлівку. В підвалі мотелю, в одній з кімнат та при вході в будівлю учасники незаконного збройного формування (НЗФ) утримували заручників, серед яких були, зокрема, торговці з ринку та горлівський міліціонер. 

Заручників били так сильно, що зламали об них приклад автомата та биту

В серпні 2014 р. біля входу в мотель декілька годин утримували та катували двох цивільних заручників, які імовірно були торговцями з оптового ринку. Затримали їх за підозрою у шпигунстві. Заручників били п’яні учасники НЗФ так сильно, що зламали об них приклад автомата та биту. 

В той же час в одній з кімнат мотелю незаконно утримували чоловіка, котрий мав забрати тіла загиблих бійців ЗСУ. Під час утримання йому постійно погрожували розстрілом. Заручнику дозволяли харчуватись разом з учасниками НЗФ та давали користуватись телефоном, але самовільно покинути територію мотелю він не міг. 

В січні 2015 р. бійці Поваляєва утримували в будівлі мотелю колишнього співробітника МВС України. За даними слідства, під час утримання міліціонеру завдавали тяжкі тілесні ушкодження та інсценували розстріл. 

Наразі мотель зачинено. Імовірно, після ліквідації С. Поваляєва, його угрупування залишило територію мотелю. 

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г