Тюрми і катівні Красного Луча: Відділок МВС

10.05.2016

Location icon Хрустальське шосе, 1, Красний Луч, Луганська область, Україна


30 квітня 2014 роки над будівлею міськради Красного Луча Луганської області було вивішено прапор Росії. В першій половині червня сепаратисти почали захоплювати державні будівлі - податкову, військкомат. З початку серпня українська армія здійснювала спроби звільнити місто, але безуспішно.

Правозахисники опитали кількох людей, що побували в ув'язненні у відділку МВС.

Умови утримання

Сепаратисти утримували в камерах ІТТ як місцевих жителів, так і українських військових. Світло в приміщенні горіло цілодобово, вікна були загратовані. Один із опитаних розповідає, що частина вікна була відсутня, і було холодно.

У камерах знаходилися дерев'яні лавки з матрацами, столики, раковина і туалет. Воду вмикали на 15 хвилин, тоді ув'язнені мали можливість набрати з крана воду в пластикову пляшку. Їду приносили раз на день, маленькими порціями: перловку або ячку в пластикових мисках і шматок хліба.

Ні ковдр, ні подушок не давали, потім принесли щось типу як рукав або щось таке довгасте, чимось там напіхнуто і зав'язане з двох сторін типу як подушка. Але вона маленька була... І матрац, старий ще, зім'ятий.

Кожні хвилин 15-20 хтось заходив чи заглядав, хто з кийком, хто з автоматом, особи всілякі, різні, в камуфляжі, в чорних майках, з разгрузками. «А, коректувальник?». Може бути, удар, може бути, просто стволом ткнути під ребра.

Катування і розстріли

Одна з кімнат використовувалася як катівня. Затриманий не лише били, а й намагалися за допомогою знущань вибити інформацію або зізнання. Так, одному з ув'язнених різали ножем ноги і руки.

...Робить на лівій нозі один надріз по стегну. Ніж був гострий і відразу пішла кров, голова була як в тумані, не відчув, це я потім вже дізнався, коли встав, а встати не міг... Захоплює однією рукою своєю вільною мою праву руку і робить розріз по руці. Розрізи такі, глибокі, може навіть до кістки, не знаю, але виходить, частина була з усіх боків, і пішла кров.

Також повідомляється про такий вид тортур, як биття кийками по міліцейській касці, надітій на ув'язненого.

Крім того, є свідчення про розстріли. Свідок розповідає про те, що в міськвідділі міліції Красного Луча перебував хлопець із Міусинська, який підозрювався в допомозі українській армії. Його залучали до прибирання приміщень. Повідомляється, що він був розстріляний.

Останні новини

Дмитро Піндюрін

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вважає, що суд в Гаазі має підстави розпочати розслідування злочинів на Сході Україні та в Криму

Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...

ЄСПЛ

ЄСПЛ приєднав до позову України проти Росії по Донбасу справи щодо MH17 та вивезення українських дітей до РФ

Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г