Тюрми і катівні Красного Луча: Відділок МВС

10.05.2016

Location icon Хрустальське шосе, 1, Красний Луч, Луганська область, Україна


30 квітня 2014 роки над будівлею міськради Красного Луча Луганської області було вивішено прапор Росії. В першій половині червня сепаратисти почали захоплювати державні будівлі - податкову, військкомат. З початку серпня українська армія здійснювала спроби звільнити місто, але безуспішно.

Правозахисники опитали кількох людей, що побували в ув'язненні у відділку МВС.

Умови утримання

Сепаратисти утримували в камерах ІТТ як місцевих жителів, так і українських військових. Світло в приміщенні горіло цілодобово, вікна були загратовані. Один із опитаних розповідає, що частина вікна була відсутня, і було холодно.

У камерах знаходилися дерев'яні лавки з матрацами, столики, раковина і туалет. Воду вмикали на 15 хвилин, тоді ув'язнені мали можливість набрати з крана воду в пластикову пляшку. Їду приносили раз на день, маленькими порціями: перловку або ячку в пластикових мисках і шматок хліба.

Ні ковдр, ні подушок не давали, потім принесли щось типу як рукав або щось таке довгасте, чимось там напіхнуто і зав'язане з двох сторін типу як подушка. Але вона маленька була... І матрац, старий ще, зім'ятий.

Кожні хвилин 15-20 хтось заходив чи заглядав, хто з кийком, хто з автоматом, особи всілякі, різні, в камуфляжі, в чорних майках, з разгрузками. «А, коректувальник?». Може бути, удар, може бути, просто стволом ткнути під ребра.

Катування і розстріли

Одна з кімнат використовувалася як катівня. Затриманий не лише били, а й намагалися за допомогою знущань вибити інформацію або зізнання. Так, одному з ув'язнених різали ножем ноги і руки.

...Робить на лівій нозі один надріз по стегну. Ніж був гострий і відразу пішла кров, голова була як в тумані, не відчув, це я потім вже дізнався, коли встав, а встати не міг... Захоплює однією рукою своєю вільною мою праву руку і робить розріз по руці. Розрізи такі, глибокі, може навіть до кістки, не знаю, але виходить, частина була з усіх боків, і пішла кров.

Також повідомляється про такий вид тортур, як биття кийками по міліцейській касці, надітій на ув'язненого.

Крім того, є свідчення про розстріли. Свідок розповідає про те, що в міськвідділі міліції Красного Луча перебував хлопець із Міусинська, який підозрювався в допомозі українській армії. Його залучали до прибирання приміщень. Повідомляється, що він був розстріляний.

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г