Тюрми і катівні Ровеньок: Комбікормовий завод

13.05.2016

Location icon Кабырда, Ровеньки, Луганська область, Україна


Прапор "ЛНР" над будівлею ровеньківського міськвиконкому було піднято 2 травня 2014 року. Місто перейшло під контроль різних сепаратистських формувань, зокрема «козаків», російських добровольців та інших. Ті, хто опинився в полоні у Ровеньках, розповідають про крайню жорстокість у поводженні з затриманими.

Правозахисникам відомо, що принаймні влітку і восени 2014 року бойовики утримували захоплених людей на території комбікормового заводу.

Умови утримання

Частина в'язнів перебувала в трейлері, приблизно такого типу, як на фото внизу. Брудний, смердючий, дірявий – протікав дах. Дощ заливав трейлер через численні щілини. Повітря заходило крізь маленьке віконце. Штучного освітлення не було. Всередині була буржуйка і два дощатих лежака з брудним спальним мішком. Вночі було холодно.

Трейлер був заставлений пляшками з сечею, для жінки була миска для справляння потреб.

Не було іншого місця, куди ходити по потребі, крім миски з сечею, що там стояла... Стояли якісь пляшки з рідиною, я подумала, що то – вода. Понюхала і зрозуміла, що то – сеча... Вранці мені принесли тарілку супу і шматочок сала. Води теж дали.

Інших людей тримали у невеликій підвальній кімнаті близько 30 кв.м. На цій площі розміщалися понад 20 осіб, чоловіки. Була одна жінка, яку помістили окремо, в прохідну кімнату з диваном. Більшість із затриманих були місцевими, їх відпускали максимум через пару тижнів. «Політичних» могли утримувати значно довше.

Серед таких були двоє журналістів телеканалу «112» Анна Іваненко та Назар Зоценко, які пробули в полоні два з половиною тижні і, згідно з офіційною версією, були звільнені за сприяння співробітників російського телеканалу «Лайфньюз».

За описами очевидця, у підвальній кімнаті не було ані спальних місць, ані ковдр, ані подушок. Світло і повітря надходило через маленьке незасклене віконце вгорі камери. Через це ж віконце камеру заливав дощ, доки вже восени його не затягли плівкою. Багато хто в камері курив. Електрична лампочка горіла весь час.

Для справляння потреб стояли п'ятилітрові бутлі. Раз на добу, вранці, групою виводили до туалету. Спочатку охоронці принесли дволітрову пляшку з водою, але цього виявилося мало для всіх затриманих, і пізніше їм принесли відро і кухоль. Годували двічі на день.

Давали супи та каші, без м'яса. Один раз забули погодувати зовсім, але загалом охоронець годував нас добре, коли ніхто не бачив.

Повідомляється, що ув'язнених не виводили на прогулянки – тільки на допити і тортури. Також залучали до робіт, таких як утеплення вікон, скління дверей, допомога на кухні. Роботи були приблизно по п'ять днів на тиждень, по 6-8 годин.

Розпорядку дня не було, день і ніч змішалися. Спати вдавалося більше вдень, бо вночі привозили новеньких.

Опитані розповідають, що їм не надавали медичної допомоги, однак один із в'язнів Ровеньок, волонтер Валерій Макєєв пережив у полоні інфаркт, і бойовикам довелося відвезти його на стаціонар до лікарні.

Допити і тортури

Про подробиці допитів і катувань у Ровеньках колишні в'язні говорять неохоче. Згадують «російську рулетку», імітацію розстрілу, побої, побіжно говорять про застосування якихось медикаментів.

Одна з жінок під час допиту написала на листку паперу «Допоможи мені померти. Я просто цього не витримаю». На жаль, після цього їй довелося пройти через ще більші знущання не тільки в Ровеньках, але і в інших місцях, куди її потім перевозили.

«Політичних» в'язнів допитували часто й подовгу, аж до того, що деякі допити тривали добу.

Допит міг влаштувати хто завгодно. У перший день допитували три різні групи... Пістолети, ножі, російська рулетка. Хотіли зробити укол якоїсь червоної рідини. Я не хочу розповідати подробиці.

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г