Незаконна в’язниця в Луганській ОДА - місце беззаконня і безправ’я

17.04.2018

Location icon Луганська обласна державна адміністрація


Дмитро Тинда потрапив до підвалу Луганської ОДА у 2014 році. Незаконна в’язниця вміщувала тоді велику кількість людей.

У своїх спогадах Дмитро ділиться спогадами про те, як можна було вижити у місцях незаконного позбавлення волі. Коли бойовики ув’язнювали його, то першою думкою було те, як максимально уникнути доступу бойовиків до будинку, щоб ті не заволоділи майном. Від Олександра вимагали електронні пристрої з інформацією та український паспорт. На щастя, телефон Олександра був на робочому місці, куди чоловіка і повезли. Паспорт же Дмитро під прицілом бойових забирав удома. Свідками картини, де за одним чоловіком наглядали шестеро зі зброєю, були сусіди.

«І потім вони мене в бус такий без вікон, без дверей. З дверима, але без вікон, під автоматом, з таким: дернешся—пристрелем, можеш бежать—пуля догонит», - розповідає Дмитро про ув’язнення.

Про своє перебування у незаконній в’язниці чоловік згадує найбільш абсурдні моменти. Серед яких те, як його змушували підписати папір, що «Претензій до Луганської народної республіки не має».

Про атмосферу незаконної в’язниці згадує Дмитро як цілковите безправ’я і безсистемність. Особи, які перебували з чоловіком у камері, мали досвід відбування покарань на зоні згідно закону.  За розповідями «бувалих», в Луганській ОДА, вони ніколи не знали, чого очікувати, на що сподіватися, бо панувало цілковите беззаконня.

«Градусів 40, ти просто лежиш, з тебе тече і дихати нема чим. Потім, якщо вже трохи заснув, то о другій чи о першій ночі у тебе підйом, тебе вишиковують в коридорі. Вас 20-30 людей, а бувало до 40.  І з цього натовпу особам трьом бойовики чітко казали: ти на розстріл. І я із тих трьох був. Ну не знаю, морально може так давили».

Дмитрові пощастило вийти на свободу відносно швидко. В одну з ночей комендант за домовленістю знайомого, відпустив чоловіка на волю. А в найближчий час, чоловік виїхав з окупованого міста на підконтрольну Україні територію задля власної безпеки. 

Більше про історії полонених в аналітичному звіті «За ґратами будинку «Уряду ЛНР».

Ми надаємо безкоштовну правову допомогу. Закликаємо  осіб, які постраждали під час конфлікту або стали свідками грубих порушень прав людини, повідомляти про такі порушення організації-члени Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» у спеціальній формі на сайті.

Останні новини

Дмитро Піндюрін

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вважає, що суд в Гаазі має підстави розпочати розслідування злочинів на Сході Україні та в Криму

Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...

ЄСПЛ

ЄСПЛ приєднав до позову України проти Росії по Донбасу справи щодо MH17 та вивезення українських дітей до РФ

Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г