Потрапив у «хороший» полон. Лікар був добрий, обіцяв швидко вилікувати. Відношення було людське – усіх охороняли, годували добре, пити давали.
Джерело: стаття Bazarmedia
В'язень
Весна 2014 р.
Потрапив у «хороший» полон. Лікар був добрий, обіцяв швидко вилікувати. Відношення було людське – усіх охороняли, годували добре, пити давали.
Джерело: стаття Bazarmedia
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...
Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства і позасудові втрати цивільного населення, позасудові страти і катування комбатантів, сексуальне насилля, невибіркові обстріли, загроза об’єктам підвищеної небезпеки, розграбування майна, незаконне позбавлення волі. Про це йдеться в річному дайджесті порушень прав людини під час війни в Україні, підготовленому «Східноукраїнським центром громадських ініціатив». В ньому міститься короткий огляд основних типів порушень МГП, що мали місце в Україні протягом 2023 року або про які стало відомо у відповідний проміжок часу. Про це повідомляється на сайті СЦГІ.
В дайджесті зазначається, що у 2023 році на деокупованих територіях Харківської, Херсонської та Миколаївської областей продовжили виявляти ознаки умисних вбивств і позасудових страт цивільного населення під час російської окупації.
За останній рік достатньо поширеним явищем були повідомлення про випадки позасудових страт й катування комбатантів з-поміж полонених українських військовослужбовців.
Стабільно збільшувалася кількість ідентифікованих випадків сексуального насилля. Після повномасштабного вторгнення правоохоронні органи України зафіксували 235 фактів СНПК. Ці випадки зафіксовані в 9 регіонах України, що в різні проміжки часу перебували під російською окупацією. Найбільша кількість випадків СНПК зафіксована в Херсонській області – 69 випадків.
Впродовж всього 2023 року вся територія Україні продовжувала перебувати в зоні ризику ракетно-бомбових ударів, включно з ризиком атаки безпілотників. Повітряні тривоги лунали в усіх без виключення областях України. Найгарячішою точкою збройного протистояння залишалася Донецька область, зокрема, з осені - м. Авдіївка та навколишні райони. Важкі бої протягом року тривали за міста Вугледар, Мар’їнку. Всі зазначені вище населені пункти та навколишні села майже повністю зруйновано.
Збройні сили РФ продовжували своїми діями загрожувати безпечній роботі спорудам й установкам підвищеної небезпеки. В першу чергу це стосується Запорізької АЕС, де продовжували перебувати російські військові, велика кількість озброєння та важка техніка, а територія станції була замінована. Втім головною загрозою 2023 року став підрив Каховської гідроелектростанції ГЕС.
Протягом 2023 року СЦГІ продовжив фіксувати випадки свавільних затримань військовослужбовцями ЗС РФ, Росгвардії, ФСБ тощо та утримання в незаконних місцях несвободи цивільного населення окупованих територій. Незаконне позбавлення свободи людей здійснюється повсюдно та вочевидь є частиною плану чи політики щодо окремих верств цивільного населення окупованих територій. Чи не щодня з’являються нові повідомлення про випадки затримання людей окупаційною владою. Частину затриманих згодом звільняють, а доля решти так і залишається невідомою.
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...
Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 по 31 серпня 2023 року зафіксовано ряд таких порушень норм МГП як умисні вбивства, позасудові страти й катування комбатантів, сексуальне насильство, умисні напади на цивільне населення й цивільні об’єкти, загроза спорудам й установкам підвищеної небезпеки, розграбування майна, свавільні затримання цивільних. Про це йдеться в дайджесті порушень прав людини під час війни в Україні, підготовленому «Східноукраїнським центром громадських ініціатив».
Впродовж червня-серпня 2023 року невибірковим артилерійським обстрілам та ракетно-бомбовим ударам продовжували піддаватися як населені пункти, поблизу яких тривали активні бойові дії, так і населені пункти, що розташовані в тилу українських військ. За цей період лише на підконтрольній Уряду України території Донецької області щонайменше 131 цивільних осіб загинули і 440 людей отримали поранення.
Загроза спорудам й установкам підвищеної небезпеки. Протягом червня-серпня 2023 року збройні сили РФ продовжували своїми діями загрожувати безпечній роботі ядерних об’єктів України. В першу чергу це стосується Запорізької АЕС, де продовжують перебувати озброєні російські військові та важка техніка. 6 червня країну шокував підрив Каховської гідроелектростанції (ГЕС), який відбувся на наступний день після Всесвітнього дня охорони довкілля. Після цього з проблемами з водопостачанням зіштовхнулися жителі багатотисячних міст Кривий Ріг, Марганець, Покров, Нікополь, а також низки інших населених пунктів. Повінь затопила забрудненою водою десятки населених пунктів та значні площі сільськогосподарських угідь, призвела до загибелі щонайменше 31 особи, втрати житла та внутрішнього переміщення тисяч людей. Зокрема, із небезпечних територій були евакуйовані щонайменше 3614 осіб, у тому числі 474 дитини та 80 маломобільних осіб. Каховська ГЕС під контролем України була суто цивільним об’єктом і в жодний спосіб не забезпечувала істотну та безпосередню підтримку військовим операціям, а з 24.02.2022 р. – ГЕС перебувала під контролем окупаційної армії. Підрив Каховської ГЕС став причиною масштабної, довготривалої та серйозної шкоди навколишньому природному середовищу. При тому, що конкретна та безпосередня очікувана загальна військова перевага, якої могла досягнути РФ, є абсолютно неочевидною для стороннього незалежного спостерігача.
Впродовж червня-серпня українські слідчі встановили дані осіб та повідомили про підозру ряду громадянам РФ, які підозрюються у вчинені умисних вбивств цивільних, позасудових страт комбатантів, сексуального насилля та розграбування майна під час окупації територій Херсонської, Чернігівської, Київської, Харківської областей.
Про ці та інші зафіксовані порушення детальніше читайте в дайджесті №13.
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...
З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нападів на цивільне населення, сексуального насилля, загрозу спорудам та установкам підвищеної небезпеки та розграбування майна. Ця практика продовжилася і в період з 24 лютого 2023 по 31 травня 2023 року. Про це повідомляється на сайті Східноукраїнського центру громадських ініціатив.
Про ці та інші зафіксовані порушення детальніше читайте в дайджесті №12.
(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г