Тюрми Бахмута: підвал та гаражі прокуратури

14.07.2021

Location icon вул. Миру, 45, м. Бахмут, Донецька область


30 травня 2014 р. озброєні учасники «ДНР» на чолі з самопроголошеним «комендантом» Бахмута Сергієм Іочковим (позивний «Велес») захопили будівлю Артемівської міжрайонної прокуратури. У приміщенні прокуратури вони організували свій основний військовий штаб. До складу групи «Велеса», що дислокувалась в приміщенні прокуратури, входило 13 жителів Бахмута.

 

Бранців утримували в підвалі та в гаражах прокуратури 

В підвалі основної будівлі та в підвалі гаража, котрий знаходиться на території прокуратури, учасники «ДНР» створили камери для незаконного утримання заручників. В цих камерах утримували переважно цивільних мешканців Бахмута.

Площа підвалу прокуратури складає 10 м2. В червні 2014 р. протягом двох днів там утримували та катували оперуповноваженого УБОЗ ГУМВС України в Донецькій області. На підставі доказів, знайдених працівниками прокуратури після звільнення міста, можна стверджувати, що всього в підвалі утримувались близько 15 осіб.

Також, в рамках судового провадження було виявлено, що в липні 2014 р. в підвалі гаража, що розташований на території прокуратури, утримувались ще 8 чоловіків. 

У обох підвалах бранці спали на матрацах покладених на підлогу. Після звільнення міста в підвалі гаража працівники прокуратури виявили близько 40 матраців. В якості туалету ув’язненні вимушені були використовувати п’яти літрові пластикові пляшки.

Підвал, в якому утримували цивільних заручників
Заголовок

 

Заручників били та примушували вантажити фури 

В будівлі прокуратури знаходилась кімната для катувань, де били бранців, а в підвалі прокуратури серед інших доказів катувань людей була знайдена закривавлена бита. Відомо, що до побиття заручників причетний учасник «ДНР» з позивним «Поляк».

Заручників примушували до фізичної праці. Потерпілі, які працювали таксистами в Бахмуті свідчать, що 3 липня 2014 р. учасники «ДНР» викликали таксі на адресу прокуратури або на інші сусідні адреси. Коли таксисти приїжджали на виклик, їх забирали в полон. Затримані таксисти свідчили, що їх примушували вивантажувати фури. Чоловіки були позбавлені свободи близько доби, а 4 липня 2014 р., наступного дня після їх затримання, будівлю звільнили бійці українського батальйону «Артемівськ».

 

Трьох учасників «ДНР» було засуджено до п'яти років позбавлення волі

Рішенням Артемівського міськрайонного суду Донецької області у 2016 р. трьох осіб, які були охоронцями даного місця несвободи, засуджено до п’яти років позбавлення волі.

Після звільнення міста, Бахмутська прокуратура відновила свою роботу в штатному режимі. В 2016 р. прокуратура переіменована на Бахмутську міжрайонну прокуратуру.

 

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

 

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г