Тюрми Донецька: катування електричним струмом в будівлі «Державної служби охорони ДНР»

18.06.2021

Location icon вул. Ходаковського 10 А, м. Донецьк, Донецька область


В серпні 2014 р. прихильники «ДНР» захопили будівлю Управління державної служби охорони (ДСО), яка розташована поряд з будівлею ДАІ, також захопленою «ДНР».

В будівлі ДСО також знаходилось Головне управління Державної міграційної служби України в Донецькій області та Управління Державної пенітенціарної служби України в Донецькій області. В результаті захоплення ДСО, учасники незаконних збройних формувань отримали доступ до всіх документів та особових справ, які знаходились у відомствах даних служб. В будівлі вони створили відділ «Республіканської державної служби охорони ДНР».

В будівлі «ДСО ДНР» утримували депутата міськради м. Докучаєвськ

В 2017 р. в одній з кімнат «ДСО ДНР» декілька годин утримували та катували бізнесмена та депутата міськради з м. Докучаєвська. Чоловіка затримали за підозру у співпраці з СБУ, тому що він мав бізнес по обидві сторони лінії розмежування: у м. Волноваха, яке контролюється Україною, та в окупованому м .Докучаєвськ.

Прив'язували дроти до ніг та пускали електричний струм

Заручник просидів у підвалі близько двох годин з вимкненим світлом. Після цього його почали допитувати та катувати сім учасників НЗФ.

«Вони зняли з мене черевики, шкарпетки та прив’язали до великих пальців ніг дроти. Потім мені на голову вдягнули темну ковдру з шерсті і пустили цими дротами електричний струм. Іноді струм вимикали та ставили питання, під час чого били мене ногами по ниркам. Я не міг спостерігати за плином часу, але, за відчуттями, все це відбувалося упродовж дев’яти годин», – стверджує колишній полонений.

Після допиту його вивезли у лісопосадку біля Макіївки, поставили на коліна та інсценували «розстріл», наказавши покинути бізнес та більше не з’являтися в Докучаєвську.

З 2015 р. в даній будівлі, окрім «Республіканської державної служби охорони ДНР», розташовується декілька адміністративних структур «ДНР»: «Міграційна служба ДНР» та «Державна служба винесення вироків», одним із завдань якої є протиправне утримання осіб, незаконно позбавлених волі на території, тимчасово непідконтрольній державній владі України.

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г