Тюрми Донецька: катування електричним струмом в будівлі «Державної служби охорони ДНР»

18.06.2021

Location icon вул. Ходаковського 10 А, м. Донецьк, Донецька область


В серпні 2014 р. прихильники «ДНР» захопили будівлю Управління державної служби охорони (ДСО), яка розташована поряд з будівлею ДАІ, також захопленою «ДНР».

В будівлі ДСО також знаходилось Головне управління Державної міграційної служби України в Донецькій області та Управління Державної пенітенціарної служби України в Донецькій області. В результаті захоплення ДСО, учасники незаконних збройних формувань отримали доступ до всіх документів та особових справ, які знаходились у відомствах даних служб. В будівлі вони створили відділ «Республіканської державної служби охорони ДНР».

В будівлі «ДСО ДНР» утримували депутата міськради м. Докучаєвськ

В 2017 р. в одній з кімнат «ДСО ДНР» декілька годин утримували та катували бізнесмена та депутата міськради з м. Докучаєвська. Чоловіка затримали за підозру у співпраці з СБУ, тому що він мав бізнес по обидві сторони лінії розмежування: у м. Волноваха, яке контролюється Україною, та в окупованому м .Докучаєвськ.

Прив'язували дроти до ніг та пускали електричний струм

Заручник просидів у підвалі близько двох годин з вимкненим світлом. Після цього його почали допитувати та катувати сім учасників НЗФ.

«Вони зняли з мене черевики, шкарпетки та прив’язали до великих пальців ніг дроти. Потім мені на голову вдягнули темну ковдру з шерсті і пустили цими дротами електричний струм. Іноді струм вимикали та ставили питання, під час чого били мене ногами по ниркам. Я не міг спостерігати за плином часу, але, за відчуттями, все це відбувалося упродовж дев’яти годин», – стверджує колишній полонений.

Після допиту його вивезли у лісопосадку біля Макіївки, поставили на коліна та інсценували «розстріл», наказавши покинути бізнес та більше не з’являтися в Докучаєвську.

З 2015 р. в даній будівлі, окрім «Республіканської державної служби охорони ДНР», розташовується декілька адміністративних структур «ДНР»: «Міграційна служба ДНР» та «Державна служба винесення вироків», одним із завдань якої є протиправне утримання осіб, незаконно позбавлених волі на території, тимчасово непідконтрольній державній владі України.

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г