Тюрми горлівки: гендерне насильство над пораненим в Горлівській міській лікарні №2

07.07.2021

Location icon проспект Леніна, 26, м. Горлівка, Донецька область


В квітні 2014 р. бійці «ДНР» захопили Горлівську міську лікарню №2, розташовану поруч з захопленою будівлею Горлівського УБОЗу – на той час постійним місцем дислокації І. Безлера.

У вересні 2014 р. в одній з палат лікарні близько трьох місяців утримували бійця ЗСУ, затриманого в м. Єнакієве. Під час затримання заручнику прострелили обидві ноги. Після короткотривалого утримання на період операції в лікарні №1 м. Єнакієве та після утримання в одному з підвалів м. Горлівка, пораненого заручника доставили в Горлівську лікарню № 2. 

 

«Головною зброєю у них є навіть не автомат, а приниження людської гідності..»

Пораненого полоненого в лікарні годували, давали воду, лікували. Однак, під час утримання в лікарні бійці «ДНР» застосовували до полоненого гендерно-обумовлене насильство: «Головною зброєю у них є навіть не автомат, а приниження людської гідності. Коли один із цих виродків махав своїми геніталіями у мене перед обличчям, я сказав, що якщо ти будеш це продовжувати, я за себе не відповідаю. Мені все одно нема чого втрачати». 

Також полоненого водили на допити в сусідню палату до учасника незаконного збройного формування з позивним «Шаман» - вихідця з Чечні.


Кулю з правої ноги потерпілому витягнули лише після звільнення з полону, яке відбулось в ході обміну полоненими в грудні 2014 р.

 

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г