Тюрми Горлівки: катування в будівлі «військового комісаріату ДНР»

06.07.2021

Location icon вул. Возняка, 1, м. Горлівка, Донецька область


В травні 2014 р. незаконні збройні формування захопили будівлю Горлівського військкомату. З 2015 р. в будівля функціонує як «військовий комісаріат ДНР» в м. Горлівка.

 

Полонені спали, сидячи на лавках

В підвалі військкомату бійці «ДНР» утримували військовополонених. Військовополонений, якого взяли в полон в січні 2015 р., свідчить, що в підвалі були тільки лави. Окрім нього, в камері утримували ще двох військовополонених, і їм всім доводилось спати, сидячи на цих лавах. Полонених утримували два тижні. Весь цей час вони були зі зв’язаними руками та ногами, а на головах у них були шапки, перемотані скотчем в області очей. Спочатку заручникам не давали ні води, ні їжі. Через три дні полонених почали годувати один раз на добу. В туалет виводили також один раз на добу.

Медичну допомогу надавали лише одному полоненому. Утримувані мали змогу дізнатися про час доби лише по тому, що чоловік, котрий надавав заручнику медичну допомогу, приходив кожного дня вранці та ввечері.

 

Били ногами та катували електричним струмом

Під час допитів полонених били ногами та різними предметами (потерплі не знали чим саме, оскільки у них весь час були зав’язані очі), катували електричним струмом. Боєць «ДНР» з прізвищем Захарченко погрожував полоненому вбивством та зламав палець молотком: «Мене особисто допитував терорист на прізвище Захарченко. Під час допиту він постійно погрожував мені фізичною розправою та вбивством. Казав, що відріже вуха або прострелить коліна з пістолета. Провокував, що застрелить прямо в кімнаті, підставляючи пістолет до скроні та натискаючи на курок, однак в пістолеті не було набоїв. Після цього терорист Захарченко молотком зламав мені вказівний палець на правій руці».

В мережі наявне відео від 29 січня 2015 р., на якому учасники «ДНР» допитують двох військовополонених в приміщенні Горлівського військкомату. На відео зафіксовано ознаки фізичного насильства та нелюдського поводження з військовополоненими.

 

Боєць «ДНР» з позивним «Асван» різав полоненому руку, намагаючись викарбувати своє ім’я 

Останній допит військовополоненого з застосуванням фізичного насильства проводив боєць «ДНР» з позивним «Асван», якого називали «головним комбат-танкістом»: «На останній допит приїхав головний танкіст сепаратистів Асван, який допитував, скільки танків я підірвав. Від цього допиту в мене на лівій руці залишилися шрами в вигляді літери “А” та інші шрами, адже вони різали мені руку, намагаючись викарбувати ім’я “Асван”».

За словами колишнього військовополоненого, до затримання українських військових були причетні громадяни РФ: «Нас затримали російські найманці: росіяни та чечени. Вони цього не приховували». Також під час допитів полонених проводилась відеозйомка, яка транслювалась в Інтернеті та на російських телеканалах.

11 лютого 2015 р. всіх військовополонених ЗСУ перемістили з Горлівського «військкомату ДНР» в захоплену будівлю Донецького СІЗО.

Станом на 2020 р. в будівлі продовжує функціонувати «військовий комісаріат ДНР». Відомо, що там проводять інформаційні заходи по заохоченню дітей до подальшого вступу до НЗФ.

 

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

РФ продовжує масове порушення норм МГП: огляд 2023 року

Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...

Умисні вбивства, напади на цивільні об’єкти та споруди підвищеної небезпеки, - підсумок порушень російськими військовими норм МГП за літо

Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...

РФ продовжує регулярно здійснювати умисні вбивства та напади на цивільне населення, розграбування майна, - новий дайджест СЦГІ

З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г