Тюрми Горлівки: катування в елітному ресторані «Барнслі»

07.07.2021

Location icon пр-т Перемоги, 67 а, м. Горлівка, Донецька область


До подій 2014 року «Барнслі» був двоповерховим готелем-рестораном в самому центрі Горлівки. Праворуч від ресторану знаходилась Горлівська міська рада, а через дорогу – Горлівська міська прокуратура. Цей ресторан називали улюбленим місцем зустрічей горлівського політбомонду. В квітні 2014 р. будівлю ресторану захопили учасники «групи Безлера». «Барнслі» вони використовували як казарму та їдальню, а у дворі зробили стоянку для своєї бронетехніки.

Фото: Військова техніка на парковці ресторану «Барнслі».

 

Прив'язували до статевих органів проводи та пускали електричний струм

В липні 2015 р. в захопленому ресторані одну ніч утримували військовополоненого ЗСУ та цивільну особу, яку звинувачували в допомозі українським військовим. Військовополоненого допитували, застосовували сексуальне насильство і катували в більярдному залі, а цивільного в’язня – в сусідній з більярдною кімнаті. Військовополоненому прив’язували до ніг, рук та статевих органів проводи від ТА-57 (військовий польовий телефон) та пускали проводами електричний струм. Цивільного в’язня спочатку били в сусідній кімнаті, а потім змусили брати участь у катуваннях українського військового.

До катувань причетний учасник «ДНР» з позивним «Док» (лікар-стоматолог з Горлівки). Він бив військовополоненого більярдним києм і погрожував випустити йому кров. Інші учасники «ДНР» погрожували відрізати йому голову: «Закінчилось тим, що прив’язали мені ноги та руки до стільця скотчем, наділи протигаз та поставили поряд пластиковий тазик. Потім повалили на підлогу, голова над тазиком, і молодший сержант чеченської національності став ззаду і надавив ножем на горло погрожуючи відрізати голову». 

Допит військовополоненого знімали на відео. Після допиту, під ранок, йому дали цигарок та води, і відвезли в захоплену будівлю Донецького СБУ.

 

Станом на 2018 р. штаб та командирський склад 3-ї ОМБСР «Беркут», що складалась з громадян РФ, розміщувався в ресторані «Барнслі» в м. Горлівка. Є дані, що у 2017 р. територію ресторану «Барнслі» також займав третій мотострілковий батальйон «Лавіна», який вважається «елітним» російським підрозділом. Що відбувається з будівлею зараз достеменно невідомо.

Фото: Учасники «3-ї ОМСБр «Беркут» у розташуванні на території ресторану «Барнслі».

 

 

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г