Тюрми Горлівки: катування в елітному ресторані «Барнслі»

07.07.2021

Location icon пр-т Перемоги, 67 а, м. Горлівка, Донецька область


До подій 2014 року «Барнслі» був двоповерховим готелем-рестораном в самому центрі Горлівки. Праворуч від ресторану знаходилась Горлівська міська рада, а через дорогу – Горлівська міська прокуратура. Цей ресторан називали улюбленим місцем зустрічей горлівського політбомонду. В квітні 2014 р. будівлю ресторану захопили учасники «групи Безлера». «Барнслі» вони використовували як казарму та їдальню, а у дворі зробили стоянку для своєї бронетехніки.

Фото: Військова техніка на парковці ресторану «Барнслі».

 

Прив'язували до статевих органів проводи та пускали електричний струм

В липні 2015 р. в захопленому ресторані одну ніч утримували військовополоненого ЗСУ та цивільну особу, яку звинувачували в допомозі українським військовим. Військовополоненого допитували, застосовували сексуальне насильство і катували в більярдному залі, а цивільного в’язня – в сусідній з більярдною кімнаті. Військовополоненому прив’язували до ніг, рук та статевих органів проводи від ТА-57 (військовий польовий телефон) та пускали проводами електричний струм. Цивільного в’язня спочатку били в сусідній кімнаті, а потім змусили брати участь у катуваннях українського військового.

До катувань причетний учасник «ДНР» з позивним «Док» (лікар-стоматолог з Горлівки). Він бив військовополоненого більярдним києм і погрожував випустити йому кров. Інші учасники «ДНР» погрожували відрізати йому голову: «Закінчилось тим, що прив’язали мені ноги та руки до стільця скотчем, наділи протигаз та поставили поряд пластиковий тазик. Потім повалили на підлогу, голова над тазиком, і молодший сержант чеченської національності став ззаду і надавив ножем на горло погрожуючи відрізати голову». 

Допит військовополоненого знімали на відео. Після допиту, під ранок, йому дали цигарок та води, і відвезли в захоплену будівлю Донецького СБУ.

 

Станом на 2018 р. штаб та командирський склад 3-ї ОМБСР «Беркут», що складалась з громадян РФ, розміщувався в ресторані «Барнслі» в м. Горлівка. Є дані, що у 2017 р. територію ресторану «Барнслі» також займав третій мотострілковий батальйон «Лавіна», який вважається «елітним» російським підрозділом. Що відбувається з будівлею зараз достеменно невідомо.

Фото: Учасники «3-ї ОМСБр «Беркут» у розташуванні на території ресторану «Барнслі».

 

 

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г