Тюрми Горлівки: застінки в підвалі «Промінвестбанку»

07.07.2021

Location icon вул. Петровського 1, м. Горлівка, Донецька область


Достеменно відомо про випадки використання підвалу «Промінвестбанку» в якості незаконної в'язниці для цивільного населення в липні 2014 р. Бранців поміщених до цього підвалу могли арештовувати за порушення комендантської години, алкогольне сп’яніння тощо. Пізніше місцеві жителі стали називати це приміщення горлівською «ямою», чи просто «підвалом».

Центрально-міське відділення «Промінвестбанку» в м. Горлівка знаходилось навпроти будівлі міськвідділку міліції, захопленої «групою Безлера» в квітні 2014 р., тож, імовірніше за все, учасники «групи Безлера» причетні до незаконного утримання людей в банку. Деяких бранців переводили з підвалу банку в будівлю УБОЗу, яка була основним штабом І. Безлера.

 

Умови утримання

В липні 2014 р. в невеличкому підвалі утримували 8-10 осіб. Ув’язнені спали по черзі, оскільки спальних місць не вистачало на всіх (під стінкою стояли багатоярусні ліжка, розраховані лише на шістьох осіб). Годували їх тричі на день сухарями, давали воду, в туалет водили під конвоєм. Один з в’язнів свідчить, що в цьому приміщенні разом з чоловіками утримувались дві жінки.

 

Всіх ув’язнених бійці «ДНР» називали «роботами»

Всіх ув’язнених представники «ДНР» називали «роботами», тому що вони були змушені працювати весь день: вставали о 3:30 ранку і працювали до 20:00-21:00 вечора. Чоловіків змушували розвантажувати снаряди, а жінок вивозили на Горлівський оптовий ринок готувати їсти, імовірно в розташування С. Поваляєва «Боцмана» (права рука І. Безлера) в мотелі «Ізба». 

Відомо, що у вересні 2014 р. в будівлі розташовувався підрозділ командира 3 ОМСБр, яка контролювала Горлівку, з позивним «Батя» (помер в квітні 2016 р). У вересні 2014 р. «Батя» роздавав в «Промінвестбанку» «дозволи» на ведення бізнесу в м. Горлівка.

Що знаходиться зараз в будівлі за вул. Петровського, 1 достеменно невідомо.

 

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

 

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г