Тюрми і катівні Донецька: приватний будинок у Петровському районі

18.06.2021

Location icon Петровський район м. Донецьк (точна адреса не встановлена)


Наприкінці жовтня 2014 р. неідентифікований приватний будинок у Петровському районі м. Донецьк використовували як незаконне місце несвободи (далі НМН). За свідченнями потерпілого, контролювали це НМН комбатанти «групи Безлера» (імовірно, підрозділ контррозвідки). Серед шістьох заручників, які були мешканцями м. Макіївка, був цивільний з проукраїнською позицією та ще п’ять осіб, які відслужили строкову службу в українській армії.

Умови

За свідченнями постраждалого, полонених утримували протягом доби в одноповерховому приватному будинку, що знаходився за кілька кварталів від терикона у Петровському районі міста. Місцем утримання слугувала кімната розміром приблизно 5х3 м. У кімнаті було душно і спекотно, оскільки не було вікон і вентиляції. Постійно горіло світло. Спали полонені на двоярусних ліжках. Один раз бранців погодували і дали кілька пляшок питної води. До туалету виводили один раз, потім використовували пусті пляшки замість туалету.

Допити та катування

Розпорядчі функції у цьому НМН виконував російський офіцер, який називав себе «майор Соколов», котрий не приховував участь РФ у війні на Донбасі.  Заручник згадував слова цього «майора Соколова»:

Ти (полонений – ред.) кажеш, що тут прийшли російські війська. Так, дійсно це так. Я майор російської армії. Я прийшов таких як ти, бандерівців, вбивати тут і пиздити

"Майор Соколов" особисто проводив допити, при цьому бив, ображав і залякував полонених, погрожував зґвалтуванням родички одного з заручників.

Відомо про катування електричним струмом гендерно-обумовленого характеру: 

Мені приставили від акумулятора дві клеми до сосків, бахнули елетрошок раз, два, а потім я відключився

Учасники незаконного збройного формування на чолі з «майором Соколовим» намагались завербувати полонених на службу у лавах збройних формувань т.зв. ДНР, погрожуючи розстрілом у разі відмови.
 
Відомо, що незаконно утримуваних перевезли для подальшого вирішення їх долі до Ігоря Безлера (позивний "Бєс") у його штаб в готелі «Прага» у м. Донецьк. Там п’ять полонених перейшли на службу «ДНР», а цивільного «Бєс» передав для подальшого утримання до незаконної тюрми в с.Улянівське Амвросіївського району. 
 

Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г