Тюрми і катівні Донецька: приватний будинок у Петровському районі

18.06.2021

Location icon Петровський район м. Донецьк (точна адреса не встановлена)


Наприкінці жовтня 2014 р. неідентифікований приватний будинок у Петровському районі м. Донецьк використовували як незаконне місце несвободи (далі НМН). За свідченнями потерпілого, контролювали це НМН комбатанти «групи Безлера» (імовірно, підрозділ контррозвідки). Серед шістьох заручників, які були мешканцями м. Макіївка, був цивільний з проукраїнською позицією та ще п’ять осіб, які відслужили строкову службу в українській армії.

Умови

За свідченнями постраждалого, полонених утримували протягом доби в одноповерховому приватному будинку, що знаходився за кілька кварталів від терикона у Петровському районі міста. Місцем утримання слугувала кімната розміром приблизно 5х3 м. У кімнаті було душно і спекотно, оскільки не було вікон і вентиляції. Постійно горіло світло. Спали полонені на двоярусних ліжках. Один раз бранців погодували і дали кілька пляшок питної води. До туалету виводили один раз, потім використовували пусті пляшки замість туалету.

Допити та катування

Розпорядчі функції у цьому НМН виконував російський офіцер, який називав себе «майор Соколов», котрий не приховував участь РФ у війні на Донбасі.  Заручник згадував слова цього «майора Соколова»:

Ти (полонений – ред.) кажеш, що тут прийшли російські війська. Так, дійсно це так. Я майор російської армії. Я прийшов таких як ти, бандерівців, вбивати тут і пиздити

"Майор Соколов" особисто проводив допити, при цьому бив, ображав і залякував полонених, погрожував зґвалтуванням родички одного з заручників.

Відомо про катування електричним струмом гендерно-обумовленого характеру: 

Мені приставили від акумулятора дві клеми до сосків, бахнули елетрошок раз, два, а потім я відключився

Учасники незаконного збройного формування на чолі з «майором Соколовим» намагались завербувати полонених на службу у лавах збройних формувань т.зв. ДНР, погрожуючи розстрілом у разі відмови.
 
Відомо, що незаконно утримуваних перевезли для подальшого вирішення їх долі до Ігоря Безлера (позивний "Бєс") у його штаб в готелі «Прага» у м. Донецьк. Там п’ять полонених перейшли на службу «ДНР», а цивільного «Бєс» передав для подальшого утримання до незаконної тюрми в с.Улянівське Амвросіївського району. 
 

Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г