Тюрми і катівні Кальміуського: Старобешівський районний військкомат

02.06.2021

Location icon вул. Кірова, 31, м. Кальміуське, Старобешівський район, Донецька область


У вересні 2014 р. Старобешівський районний військкомат у м. Кальміуське ( до 2016 р. - Комсомольське) Донецької області захопили учасники незаконного збройного формування (далі - НЗФ) т.зв. ДНР («МДБ ДНР», «1-а Слов’янська бригада»). Приміщення військкомату використовувались як незаконну в'язницю.

Протягом вересня-жовтня 2014 р. комбатанти НЗФ утримували в підвалі військкомату щонайменше 18 осіб, серед яких були проукраїнські цивільні, порушники комендантської години, жінка та військовополонений, якого перевезли з «Старобешівського районного відділу поліції МВС ДНР».

Кого утримували

Чоловіків і жінку утримували разом. Освітлення було заборонено вимикати. Уночі в імпровізованій камері учасники НЗФ били незаконно ув’язнених. А вдень цивільних заручників виводили на примусові роботи. 

Харчування надавали раз на день

Допити

Розпорядчі функції у цьому НМН виконували особа з позивним «Матвєй» та представниця «МДБ ДНР» Лариса Чубарова (позивний Тереза»).  Вона психологічно тиснула на полонену жінку: постійно погрожувала насиллям, ображала, вимагала віддати автомобіль і цінні речі.

Через місяць заручницю звільнили, а військовополоненого перевели до НМН у Донецьку (див. опис Гауптвахта). Щодо подальшої долі інших бранців нічого не відомо.

Станом на 2020 р. в описаній будівлі функціонує «Старобешівський районний військовий комісаріат ДНР». Щодо випадків незаконного утримання більше інформації немає.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

 

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г