Тюрми і катівні Кальміуського: Старобешівський районний військкомат

02.06.2021

Location icon вул. Кірова, 31, м. Кальміуське, Старобешівський район, Донецька область


У вересні 2014 р. Старобешівський районний військкомат у м. Кальміуське ( до 2016 р. - Комсомольське) Донецької області захопили учасники незаконного збройного формування (далі - НЗФ) т.зв. ДНР («МДБ ДНР», «1-а Слов’янська бригада»). Приміщення військкомату використовувались як незаконну в'язницю.

Протягом вересня-жовтня 2014 р. комбатанти НЗФ утримували в підвалі військкомату щонайменше 18 осіб, серед яких були проукраїнські цивільні, порушники комендантської години, жінка та військовополонений, якого перевезли з «Старобешівського районного відділу поліції МВС ДНР».

Кого утримували

Чоловіків і жінку утримували разом. Освітлення було заборонено вимикати. Уночі в імпровізованій камері учасники НЗФ били незаконно ув’язнених. А вдень цивільних заручників виводили на примусові роботи. 

Харчування надавали раз на день

Допити

Розпорядчі функції у цьому НМН виконували особа з позивним «Матвєй» та представниця «МДБ ДНР» Лариса Чубарова (позивний Тереза»).  Вона психологічно тиснула на полонену жінку: постійно погрожувала насиллям, ображала, вимагала віддати автомобіль і цінні речі.

Через місяць заручницю звільнили, а військовополоненого перевели до НМН у Донецьку (див. опис Гауптвахта). Щодо подальшої долі інших бранців нічого не відомо.

Станом на 2020 р. в описаній будівлі функціонує «Старобешівський районний військовий комісаріат ДНР». Щодо випадків незаконного утримання більше інформації немає.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

 

Останні новини

Дмитро Піндюрін

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вважає, що суд в Гаазі має підстави розпочати розслідування злочинів на Сході Україні та в Криму

Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...

ЄСПЛ

ЄСПЛ приєднав до позову України проти Росії по Донбасу справи щодо MH17 та вивезення українських дітей до РФ

Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г