Тюрми і катівні Краснодона: захоплена будівля пенсійного фонду

08.06.2021

Location icon вул. Артема, 15, м. Краснодон (нині-Сорокине), Луганська область


У липні 2014 р. невідомі озброєні люди захопили Краснодонський пенсійний фонд. За свідченнями очевидців, учасники незаконного збройного формування організували в ньому штаб «військової комендатури», куди нерідко для допитів привозили жителів Краснодонського району.

Допитуваних утримували у звичайному необлаштованому підвалі. Залежно від обставин терміни утримання становили від кількох годин і до декількох днів. 

Умови утримання

У сирому підвальному приміщенні, без штучної вентиляції, вікна були закладені цеглою. З підвалу виводили лише для справляння природної потреби. 

Під час допитів до затриманих застосовували фізичну силу та психологічний тиск. На стінах кімнати, де проводились допити, були помітні сліди крові. Також учасники НЗФ постійно тримали на видноті зброю, погрожували нею та стріляли над головами допитуваних. 

Після першого допиту деяких затриманих із Краснодонського пенсійного фонду перевозили до інших незаконних місць несвободи "Луганської народної республіки". 

Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г