Тюрми і катівні Краснодона: захоплена будівля пенсійного фонду

08.06.2021

Location icon вул. Артема, 15, м. Краснодон (нині-Сорокине), Луганська область


У липні 2014 р. невідомі озброєні люди захопили Краснодонський пенсійний фонд. За свідченнями очевидців, учасники незаконного збройного формування організували в ньому штаб «військової комендатури», куди нерідко для допитів привозили жителів Краснодонського району.

Допитуваних утримували у звичайному необлаштованому підвалі. Залежно від обставин терміни утримання становили від кількох годин і до декількох днів. 

Умови утримання

У сирому підвальному приміщенні, без штучної вентиляції, вікна були закладені цеглою. З підвалу виводили лише для справляння природної потреби. 

Під час допитів до затриманих застосовували фізичну силу та психологічний тиск. На стінах кімнати, де проводились допити, були помітні сліди крові. Також учасники НЗФ постійно тримали на видноті зброю, погрожували нею та стріляли над головами допитуваних. 

Після першого допиту деяких затриманих із Краснодонського пенсійного фонду перевозили до інших незаконних місць несвободи "Луганської народної республіки". 

Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г