Тюрми і катівні Ясинуватої: лінійний відділ міліції

17.06.2021

Location icon вул. Орджонікідзе, 144, м. Ясинувата, Донецька область


Лінійний відділ на станції Ясинувата Управління МВС України на Донецькій залізниці було захоплено в липні 2014 р. учасниками незаконного збройного формування (далі - НЗФ) «Восток». Ця будівля і прилегла територія використовувалась як міській штаб цього НЗФ (оскільки тут знаходився спортивний зал і тир, де учасники НЗФ мали можливість тренуватися), а також як незаконне місце несвободи.

Кого утримували

Протягом 2014-2015 рр. у камерах цієї будівлі незаконно утримували цивільних («порушників» комендантської години та громадського порядку, проукраїнських волонтерів, які допомагали українським військовим). Також, за свідченнями колишньої полоненої, серед затриманих були учасники НЗФ.

Комбатанти «Востока» вивозили бранців на примусові роботи: будувати укріплення блокпостів, копати траншеї.Термін утримання варіювався від кількох годин до кількох тижнів.

Не давали питної води

У серпні 2014 р. у цьому місці несвободи утримували місцеву волонтерку Ірину Довгань, яка допомагала українським військовим. Її тримали близько чотирьох годин із руками, закутими назад, в одиночній камері на першому поверсі. Це було вузьке приміщення (розміром 1,5х2 м) з маленьким загратованим вікном та імпровізованим дерев’яним ліжком. Комбатанти не надали питної води чи якоїсь їжі, до туалету не виводили. Учасники НЗФ «Восток» чинили психологічний тиск і погрожували заручниці.

Там стояв натовп чоловіків і жінка. Вони всі мене штовхали, смикали за волосся, за різні частини тіла, за одяг... Висловлювалися різні плани (щодо подальшої долі заручниці - ред.):… говорили, що зі мною зроблять: говорили про зґвалтування і про розстріл. 

Потім її  перевезли до м.Донецьк на базу НЗФ "Восток".

Тримали під прицілом

У січні 2015 р. незаконно затримали місцевого мешканця через побутову сварку з дружиною. Його утримували одного у камері, де була відсутня вентиляція та не дозволялось вмикати освітлення. Протягом 11 годин утримання бранець мав стояти посеред кімнати, при цьому учасники НЗФ чинили психологічний тиск, всіляко ображаючи і принижуючи його.

Взводили автомат та приставляли до скроні, до кишені засовували гранату

Станом на 2020 р за цією адресою розміщений штаб НЗФ «Восток». Щодо інших випадків незаконного утримання людей після 2015 р.у цьому місці більш не відомо.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г