В'язниці та підвали "ДНР": вбивство полонених в захопленому райвідділі міліції Мар'їнки

16.07.2021

Location icon вул. Сергія Прокоф’єва (Леніна), 7 а, м. Мар’їнка, Донецька область


В квітні 2014 р. бійці «ДНР» захопили Мар’їнський райвідділ міліції. Підвал основної будівлі та гаражі на території райвідділу вони використовували як незаконну в'язницю.

Полонений спав стоячи у воді 

В червні 2014 р. близько восьми бранців утримувались в підвалі площею 2х3 м, в якому стояла вода по коліно. Одного з бранців, якого підозрювали у шпигунстві, поставили в кут. Він не мав права звідти виходити і мусив дивитися тільки в бік дверей, тому заручник спав стоячи у воді. Протягом доби йому вдавалося поспати не більше двох годин. Також його було заборонено виводити в туалет, годувати та поїти протягом п’яти днів, тому природні потреби він справляв там, де стояв. Інших бранців виводили в туалет.

В гаражі утримували до 20 осіб 

Коли рівень води в підвалі підвищився, заручників перевели в бетонний гараж площею 4х5 м. В гаражі лежали дерев’яні двері, на яких одночасно могла спати лише одна людина. Всі інші спали на бетонній підлозі. Кількість заручників постійно збільшувалась і досягала максимум двадцяти осіб.

В цьому гаражі утримували переважно місцевих жителів, яких затримували з метою залучення до примусових робіт. У деяких заручників відібрали майно і змушували працювати на шахтах за їжу. Інших виводили на примусові роботи на території райвідділу: мити туалети, чистити взуття учасників НЗФ, вантажити боєприпаси.

У сусідньому гаражі утримували близько шести українських військових з НГУ і бійців Правого Сектору.

«Тереза» власноруч застрелила двох українських військовополонених

Бійці «ДНР» проводили допити та катували заручників: душили, різали шию ножем, кидали під ноги навчальні гранати, топили в унітазі, били прикладом по голові. Одному з заручників намагались відрізати вухо, після чого йому надали медичну допомогу та зашили поранене вухо. Допити проводили бійці з позивними «Бізон», Андрій Борисов «Чечен» (колишній «комендант» Маріуполя) та громадянка РФ Лариса Чубарова з позивним «Тереза».

За словами свідка, в гаражі разом з іншими бранцями утримували жінку та шестирічну дитину. Жінку били в живіт та по голові за підозрою у шпигунстві, а у дитину було видно сліди катувань – було вибито зуба.

Один заручник був свідком того, як на початку серпня 2014 р. «Тереза» власноруч застрелила двох українських військовополонених.

На посту в той день стояв бойовик, той, який виріс в дитячому будинку. Тереза ​​наказала йому застрелити одного з військовополонених, який стояв скраю шеренги. Він відмовлявся, говорив, що не було наказу коменданта, що їх будуть міняти на ополченців, що їх повинні відвезти в СБУ в Донецьк. Вона матюкалася, лаялась, кричала, що вона тут головна, але він все одно відмовлявся. Вона вихопила з кобури пістолет. Він спробував забрати у неї пістолет. Вона зі злістю зціпила зуби і вистрілила з пістолета полоненому в тулуб - чи то в живіт, то чи в пах, то чи в ногу. Зробила два-три постріли. Останній постріл був в обличчя або в лоб. Він впав на бік... Далі Тереза ​​вистрілила у другого військовополоненого, який стояв наступним.

Ларису Чубарову «Терезу» було засуджено до 11 років позбавлення волі, але згодом передано до т.зв. ДНР в результаті обміну 29 грудня 2019 р.

В серпні 2014 р. райвідділ міліції звільнили. Наразі будівля пошкоджена та не функціонує.

 

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

РФ продовжує масове порушення норм МГП: огляд 2023 року

Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...

Умисні вбивства, напади на цивільні об’єкти та споруди підвищеної небезпеки, - підсумок порушень російськими військовими норм МГП за літо

Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...

РФ продовжує регулярно здійснювати умисні вбивства та напади на цивільне населення, розграбування майна, - новий дайджест СЦГІ

З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г