В'язниці та підвали "ДНР": вбивство полонених в захопленому райвідділі міліції Мар'їнки

16.07.2021

Location icon вул. Сергія Прокоф’єва (Леніна), 7 а, м. Мар’їнка, Донецька область


В квітні 2014 р. бійці «ДНР» захопили Мар’їнський райвідділ міліції. Підвал основної будівлі та гаражі на території райвідділу вони використовували як незаконну в'язницю.

Полонений спав стоячи у воді 

В червні 2014 р. близько восьми бранців утримувались в підвалі площею 2х3 м, в якому стояла вода по коліно. Одного з бранців, якого підозрювали у шпигунстві, поставили в кут. Він не мав права звідти виходити і мусив дивитися тільки в бік дверей, тому заручник спав стоячи у воді. Протягом доби йому вдавалося поспати не більше двох годин. Також його було заборонено виводити в туалет, годувати та поїти протягом п’яти днів, тому природні потреби він справляв там, де стояв. Інших бранців виводили в туалет.

В гаражі утримували до 20 осіб 

Коли рівень води в підвалі підвищився, заручників перевели в бетонний гараж площею 4х5 м. В гаражі лежали дерев’яні двері, на яких одночасно могла спати лише одна людина. Всі інші спали на бетонній підлозі. Кількість заручників постійно збільшувалась і досягала максимум двадцяти осіб.

В цьому гаражі утримували переважно місцевих жителів, яких затримували з метою залучення до примусових робіт. У деяких заручників відібрали майно і змушували працювати на шахтах за їжу. Інших виводили на примусові роботи на території райвідділу: мити туалети, чистити взуття учасників НЗФ, вантажити боєприпаси.

У сусідньому гаражі утримували близько шести українських військових з НГУ і бійців Правого Сектору.

«Тереза» власноруч застрелила двох українських військовополонених

Бійці «ДНР» проводили допити та катували заручників: душили, різали шию ножем, кидали під ноги навчальні гранати, топили в унітазі, били прикладом по голові. Одному з заручників намагались відрізати вухо, після чого йому надали медичну допомогу та зашили поранене вухо. Допити проводили бійці з позивними «Бізон», Андрій Борисов «Чечен» (колишній «комендант» Маріуполя) та громадянка РФ Лариса Чубарова з позивним «Тереза».

За словами свідка, в гаражі разом з іншими бранцями утримували жінку та шестирічну дитину. Жінку били в живіт та по голові за підозрою у шпигунстві, а у дитину було видно сліди катувань – було вибито зуба.

Один заручник був свідком того, як на початку серпня 2014 р. «Тереза» власноруч застрелила двох українських військовополонених.

На посту в той день стояв бойовик, той, який виріс в дитячому будинку. Тереза ​​наказала йому застрелити одного з військовополонених, який стояв скраю шеренги. Він відмовлявся, говорив, що не було наказу коменданта, що їх будуть міняти на ополченців, що їх повинні відвезти в СБУ в Донецьк. Вона матюкалася, лаялась, кричала, що вона тут головна, але він все одно відмовлявся. Вона вихопила з кобури пістолет. Він спробував забрати у неї пістолет. Вона зі злістю зціпила зуби і вистрілила з пістолета полоненому в тулуб - чи то в живіт, то чи в пах, то чи в ногу. Зробила два-три постріли. Останній постріл був в обличчя або в лоб. Він впав на бік... Далі Тереза ​​вистрілила у другого військовополоненого, який стояв наступним.

Ларису Чубарову «Терезу» було засуджено до 11 років позбавлення волі, але згодом передано до т.зв. ДНР в результаті обміну 29 грудня 2019 р.

В серпні 2014 р. райвідділ міліції звільнили. Наразі будівля пошкоджена та не функціонує.

 

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г