Тюрми Шахтарська: професійний ліцей сфери послуг

22.06.2021

Location icon вул.Леніна, 2, м. Шахтарськ, Донецька область


У серпні 2014 р. члени незаконного збройного формування (далі - НЗФ) т.зв. ДНР використовували учбовий корпус Шахтарського професійного ліцею послуг як базу та незаконну тюрму. Учбовий корпус, що складається з кількох сполучених будівель, включав їдальню, класні приміщення, гуртожиток. На прилеглій території розміщувалась споруда, яку використовували як склад боєприпасів.

Кого утримували

Наприкінці серпня 2014 р. у підвалі чотириповерхової будівлі, імовірно гуртожитку, утримували щонайменше шістьох цивільних. Чотирьох з них учасники НЗФ «Кальміус» передали в розпорядження керівника цієї бази з позивним «Охотнік» (імовірно, з НЗФ «Оплот») з іншого незаконного місця несвободи у Шахтарську (див. опис  підвалу дев’ятиповерхового житлового будинку у Шахтарську).

Серед бранців були немісцеві заручники та місцеві мешканці з наркотичною залежністю:

Там наркоман був. У нього були конвульсії вночі, тому що наркотиків немає, а його тіпає. І я ось з ним ночував

Умови та примусові роботи

Місце утримання представляло собою напівпідвальне приміщення розміром 2,5х4 м з маленьким вікном, штучним освітленням, пружинними ліжками з матрацами. Заручників годували тричі на день у їдальні. До туалету супроводжували охоронці.

Незаконно ув’язнені мусили розвантажувати боєприпаси, приносити воду з колодязів, прибирати сміття.

Один будинок, а потім другий будинок стояв, у них у другому був як склад. Вони привозили туди цілий здоровий КАМАЗ з мінами для мінометів. 120-ті ось ці великі. Там ці всі ящики зі снарядами повністю я бачив, що цілий КАМАЗ привезли. Розвантажували цю фігню, воду набирали, там на кухні такі баки. Тобто набрати в баки води, приїхати на машині, затягнути ці баки на кухню, і все, нас закрили, ми сидимо. Ми цей смітник розібрали, ну там багато сміття: ось вони  нам дали сірники, щоб все сміття спалили. Ну спалили, по чуть-чуть, спочатку на купу скидали, підпалили, потім підкидали.

Через декілька днів чотирьох немісцевих заручників перед звільненням перевезли до захопленої будівлі СБУ в м. Донецьк.

Влада «ДНР» поновила роботу Шахтарського професійного ліцею сфери послуг і станом на 2020 р. він продовжує свою діяльність.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г