Тюрми Шахтарська: професійний ліцей сфери послуг

22.06.2021

Location icon вул.Леніна, 2, м. Шахтарськ, Донецька область


У серпні 2014 р. члени незаконного збройного формування (далі - НЗФ) т.зв. ДНР використовували учбовий корпус Шахтарського професійного ліцею послуг як базу та незаконну тюрму. Учбовий корпус, що складається з кількох сполучених будівель, включав їдальню, класні приміщення, гуртожиток. На прилеглій території розміщувалась споруда, яку використовували як склад боєприпасів.

Кого утримували

Наприкінці серпня 2014 р. у підвалі чотириповерхової будівлі, імовірно гуртожитку, утримували щонайменше шістьох цивільних. Чотирьох з них учасники НЗФ «Кальміус» передали в розпорядження керівника цієї бази з позивним «Охотнік» (імовірно, з НЗФ «Оплот») з іншого незаконного місця несвободи у Шахтарську (див. опис  підвалу дев’ятиповерхового житлового будинку у Шахтарську).

Серед бранців були немісцеві заручники та місцеві мешканці з наркотичною залежністю:

Там наркоман був. У нього були конвульсії вночі, тому що наркотиків немає, а його тіпає. І я ось з ним ночував

Умови та примусові роботи

Місце утримання представляло собою напівпідвальне приміщення розміром 2,5х4 м з маленьким вікном, штучним освітленням, пружинними ліжками з матрацами. Заручників годували тричі на день у їдальні. До туалету супроводжували охоронці.

Незаконно ув’язнені мусили розвантажувати боєприпаси, приносити воду з колодязів, прибирати сміття.

Один будинок, а потім другий будинок стояв, у них у другому був як склад. Вони привозили туди цілий здоровий КАМАЗ з мінами для мінометів. 120-ті ось ці великі. Там ці всі ящики зі снарядами повністю я бачив, що цілий КАМАЗ привезли. Розвантажували цю фігню, воду набирали, там на кухні такі баки. Тобто набрати в баки води, приїхати на машині, затягнути ці баки на кухню, і все, нас закрили, ми сидимо. Ми цей смітник розібрали, ну там багато сміття: ось вони  нам дали сірники, щоб все сміття спалили. Ну спалили, по чуть-чуть, спочатку на купу скидали, підпалили, потім підкидали.

Через декілька днів чотирьох немісцевих заручників перед звільненням перевезли до захопленої будівлі СБУ в м. Донецьк.

Влада «ДНР» поновила роботу Шахтарського професійного ліцею сфери послуг і станом на 2020 р. він продовжує свою діяльність.

Східноукраїнський центр громадських ініціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г