Тюрми Слов'янська: блокпост та катівня «Російської православної армії» в пожежній частині

19.07.2021

Location icon вул. Ясна, 42, м. Слов’янськ, Донецька область


В квітні 2014 р. учасники незаконного збройного формування «Російська православна армія» захопили пожежну частину Слов’янська, утворили на її території блокпост та місце для незаконного утримання заручників. Учасники НЗФ затримували на цьому блокпосту цивільних осіб з метою заволодіння їх майном, зокрема автотранспортом.

 

В пожежній частині утримували заступника прокурора 

Одного з заручників утримували 6 червня 2014 р. в пожежній частині понад годину,  після чого відвезли в захоплену будівлю Слов’янського СБУ.

Також в червні 2014 р. в диспетчерській кімнаті пожежної частини протягом тижня утримували тогочасного заступника прокурора Слов’янської міжрайонної прокуратури Донецької області. Заручника залучали до примусових робіт – змушували укріплювати блокпост, розташований біля пожежної частини. Потім бранця перевезли на територію блокпосту в сел. Семенівка в околицях Слов’янська.

 

Допити, катування та розстріл чотирьох священнослужителів

8 червня 2014 р. раніше судимий учасник «Російської православної армії» понад 16 годин утримував в приміщенні пожежної частини чотирьох служителів церкви «Преображеніє Господнє». Заручників катували, били, погрожували розстрілом з метою отримання зізнання у допомозі ЗСУ.

Після допитів і катувань чотирьом заарештованим було наказано сісти в машину і виїхати з міста в бік гори Карачун. Заарештованих супроводжували два автомобіля з учасниками НЗФ, які відкрили вогонь по автомобілю із заручниками, внаслідок чого їх було вбито. Згідно зі свідченнями, наказ про вбивство віддав Ігор Гіркін.

31 січня 2018 р. прес-служба поліції Донецької області повідомила, що вбивцями були Євгеній Пушков, Олег Образцов та Андрій Чернишов (жителі Слов’янська та Макіївки), які наразі переховуються в Донецьку. Їм заочно було пред’явлено звинувачення за п’ятьма статтями КК України.

Після звільнення міста 5 липня 2014 р. робота пожежної частини в описуваній будівлі повернулась до штатного формату роботи.

 

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

 

 

 

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г