Тюрми Слов'янська: ізолятор в міськвідділі міліції

19.07.2021

Location icon вул. Університетська (Леніна), 30, м. Слов’янськ, Донецька область


12 квітня 2014 р. близько 20 озброєних бійців «ДНР», підпорядкованих Ігорю Гіркіну, захопили міськвідділ міліції Слов’янська, викрали штатну зброю та взяли міліціонерів в заручники. У ЗМІ повідомлялося, що захоплення міськвідділку здійснювалося за участі особового складу спецпідрозділу «Беркут», російських «козаків» та мешканців Криму.

МВС України згодом повідомило, що керівництво міськвідділу співпрацювало із загарбниками. Зокрема, 12 квітня 2014 р. 40 озброєних міліціонерів виїхали «у відрядження» до Донецька, про що було відомо учасникам незаконного збройного формування

 

Заручників утримували в ізоляторі тимчасового тримання

Підлеглі І. Гіркіна створили в основній будівлі міліції штаб «Народного ополчення Донбасу», а ізолятор тимчасового тримання відділу міліції використовували як незаконну в'язницю.

В ІТТ було близько 15 камер. Згідно з даними МВС, з квітня по липень 2014 р. в ізоляторі утримувалось близько 80 осіб. Ув’язнених розділяли на групи: тих, кого перевели з захопленої будівлі СБУ в травні 2014 р., бійців «ДНР», психічно хворих, священнослужителів, військовослужбовців ЗСУ, жінок, «політичних», цивільних, яких затримували для виконання примусових робіт – всіх за даним поділом утримували в різних камерах. 

В кожній камері знаходились нари з матрацами та ковдрами. Іноді в одиночній камері утримували одночасно двох осіб, тому їм доводилось ділити одне ліжко на двох. У кожній камері були туалет і рукомийник, вікна, була можливість відкрити кватирку на провітрювання, було штучне освітлення в достатньому обсязі, тож бранці могли читати книги. Також заручникам видавали цигарки та виводили в душ. Годували двічі на день супом і кашею. Медичну допомогу почали надавати лише в кінці червня.

За свідченням одного з бранців, в їжу щось підсипали: «Нам щось сипали в суп, тому що хотілось спати зранку до вечора і весь час боліла голова. Давали густий рисовий суп повністю забитий приправами, мабуть щоб перебити смак цього порошку». 

 

Залучали до примусових робіт та проводили трибунали

Деяких заручників залучали до виконання примусових робіт. Наприклад, жінок примушували працювати на кухні, а на початку липня 2014 р. 15 бранців возили на облаштування бліндажів біля с. Семенівка в той час, коли в Семенівці велись бойові дії.

Також, за свідченнями очевидців, в одній з кімнат міськвідділку відбувались «трибунали», які проводив учасник «ДНР» з позивним «Адвокат».

 

Понад 110 міліціонерів було відсторонено 

4 липня 2014 р. бійці «ДНР» покинули місто. Перед відходом з міста вони відчинили камеру одному з заручників, тож, коли учасники «ДНР» поїхали, він вийшов та звільнив решту затриманих.

Після звільнення Слов'янська з міського відділу міліції було відсторонено від служби понад 110 співробітників міліції, з них 31 – за дискредитацію правоохоронних органів, через перехід на бік так званої «ДНР».

Зараз міськвідділ працює в штатному режимі.

 

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

 

 

 

 

Останні новини

РФ продовжує масове порушення норм МГП: огляд 2023 року

Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...

Умисні вбивства, напади на цивільні об’єкти та споруди підвищеної небезпеки, - підсумок порушень російськими військовими норм МГП за літо

Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...

РФ продовжує регулярно здійснювати умисні вбивства та напади на цивільне населення, розграбування майна, - новий дайджест СЦГІ

З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г