Тюрми Слов'янська: заручників утримували в кабінетах міськради

19.07.2021

Location icon


12 квітня 2014 р. учасники незаконних збройних формувань захопили міську раду м. Слов’янськ. За свідченнями тодішнього діючого мера Слов’янська Нелі Штепи, будівлю Слов’янської міськради захопили «зелені чоловічки, які не приховують, що вони з Криму та Росії».

В квітні – липні 2014 р. в кабінетах міськради представники «ДНР» незаконно утримували заручників. Так, після звільнення міста в одному з кабінетів міськради були виявлені ознаки незаконного утримання людей, зокрема два брудні матраци, на яких спали бранці.

 

В кабінетах утримували представників ОБСЄ та мера Слов'янська

Відомими заручниками міськради були проукраїнські журналісти, представники ОБСЄ та мер міста Неля Штепа. Годували заручників двічі на день, дозволяли приймати передачі.

За свідченнями свідків, Н. Штепу під час затримання били. Також протягом двох тижнів ув’язнення вона залучалась до примусових робіт та ходила працювати на кухню. Н. Штепу та ще двох жінок, які утримувались в сусідніх кабінетах, звільнили лише після звільнення Слов’янська 5 липня 2014 р.

Спостерігачів ОБСЄ, серед яких було чотири громадянина Німеччини та громадяни Чехії, Данії, Польші та Швеції утримували в міськраді кілька годин. До цього заручників утримували в захопленій будівлі СБУ та привезли в міськраду для участі в «конференції».

 

До незаконного утримання причетний «народний мер» міста

За свідченнями заручників, до їх утримання в захопленій будівлі міськради причетний «народний мер» Слов’янська 2014 р. Олександр Пономарьов. Він віддавав накази щодо їх утримання та особисто відвідував заручників в камерах.

Рішення щодо утримання представників ОБСЄ приймав Ігор Гіркін.

 

На сьогодні міська рада Слов’янська працює в звичайному режимі.

 

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

 

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г