Тюрми та катівні Горлівки: підвал МУ ГУ МВС

14.04.2016

Location icon вул. Петровського, м. Горлівка, 2, Донецька обл.


Два роки тому – 14 квітня 2014 року – бойовики розпочали штурм МУ ГУ МВС України у м. Горлівка. Того ж дня на приміщення начепили прапор так званої «ДНР», а саму споруду підпалили. Зрештою, сепаратисти прогнали з адмінбудівлі правоохоронців та призначили замість них «своїх». З того часу до підвалу Горлівського управління МВС почали саджати полонених.

Умови утримання

За свідченням постраждалих, тут було два підвали – сухий та мокрий. Перший було водночас останнім приміщенням від входу будівлі. У ньому не було дверей та вікон, на підлозі лежав тонкий матрац. На стінах – труби і теплоносії.

Гіршим варіантом для полонених було так званий «мокрий» підвал, де стояла вода і було багато канцелярського скотчу. У приміщенні було два стільці та залізний ящик з піском. Двері чимось підпирали з іншого боку. Не було доступу до питної води, а невільників не годували. Крізь відкрите вікно з решіткою заходило повітря, але в камері стояв сильний запах тіл, що розкладались, до того ж весною тут було спекотно.

Проте підвал, абсолютно не пристосований для перебування в ньому людей, це ще «квіточки» порівняно з нелюдським поводженням, яке тутешній персонал застосовував щодо бранців.

Ставлення до полонених

Деяких свідків конвоювали до горлівського підвалу з закритими очами та вухами. Так, голову перев’язували світлонепроникною пов’язкою, по верху якої намотували скотч. На додачу вуха закривали ватою, щоб полонений у жодний спосіб не дізнався про те, куди його везуть.

Ось що пригадує про момент затримання колишній в’язень:

«…вийшов Ігор Безлєр на прізвисько «Бєс». Він сказав: «Все. Затримати». Тут мені закрутили руки, пустили, ми не бачили куди ми йдем, нічого не було видно, опустили нас в цей… підвал»

Деяких тутешніх бранців часто допитували: на «бесіду» їх виводили кожні кілька годин, чим унеможливлювали повноцінний сон в’язня. Персонал горлівської катівні відзначився особливо екзотичним підходом до тортур: жертв перед допитом змушували роздягатися, після чого так і не повертали взуття, тож деякі полонені мусили пересуватися в’язницею босоніж. Крім того, сепаратисти професійно здійснювали побиття – не зачіпали обличчя, проте серйозно ушкоджували внутрішні органи.

«Одного разу мене відвели до лікаря. Лікар мене оглянув. Проголосив, що я геть погана. Сказав, єдине для мене лікування – питна вода. Порадив дати мені відро води і залишити лежати. Потім до мене ще раз приходив цей лікар. На той час я вже була в штанах. Він намагався стягнути з мене ті штани. Це було так огидно… А штани приклеїлись до тіла через всі ці рани, все гнило. Він стягував ці штани… На третій день він прийшов і просто побив мене. Отака мені медична допомога була», – пригадує людина, яка дивом пережила пекло.

Полоненим давали вибір без вибору – для звільнення потрібно було або служити в «ополченії», або внести заставу в розмірі 10 тисяч гривень. В іншому разі – розстріл.

У тому, що смертна кара не була лише погрозою, на власному досвіді переконався один із в’язнів, якому довелося власноручно збирати по камері рештки свого закатованого товариша.

Персонал горлівського МВС знущався з бранців, як тільки хотів: полонених піддавали жорстоким тортурам (відрізали та просвердлювали частини тіла, били, катували електрошокером та психологічному насильству (імітували розстріл). Після цього жодної медичної допомоги постраждалим не надавали.

Останні новини

В «ДНР» на 10,5 років виправної колонії засудили жительку Макіївки нібито за шпіонаж

В так званій ДНР незаконно затримали та засудили на 10 років та 6 місяців ув’язнення в виправній колонії жительку Макіївки. Про це ...

Держава більше декларує, ніж підтримує громадян, які отримали інвалідність внаслідок війни на Донбасі, - результати дослідження

Політика держави з підтримки осіб з інвалідністю, отриманої в результаті воєнних дій на Донбасі, є значною мірою декларативною. До ...

В Казахстані на 4,5 роки посадили учасника НЗФ на Донбасі. РФ відмовилася надавати найманцю тимчасовий прихисток

Євгеній Щербак Фото: Facebook Сергій Шаргунов В Казахстані на 4,5 років в’язниці засудили Євгенія Щербака за найманство у складі НЗФ...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г