Тюрми та катівні Новоазовська: підвал в будівлі міськводоканалу

01.06.2021

Location icon вул. Людникова, 13, м. Новоазовськ, Донецька область, Україна


В квітні 2014 р. бійці «ДНР» захопили будівлю Новоазовського міськводоканалу і утворили в підвалі будівлі незаконну в'язницю.

В червні 2015 р. близько двох днів в цьому підвалі утримували двох заручників: директора пансіонату «Азовсталі» та пенсіонера з інвалідністю, затриманого за підозру у співпраці з СБУ.

Умови утримання

Один з заручників спочатку півдня перебував у підвалі один. Його утримували пристібнутим до лавки. Коли ввечері до підвалу привели другого заручника, їх пристібнули наручниками спинами один до одного і утримували в такому положенні. 

Погодували їх всього один раз за добу кашею з м’ясом та виводили в туалет на вулицю.

Підвішували на крюках та викручували руки

В підвалі на стелі висіли крюки для катувань. Під час допитів одного з бранців, пенсіонера з інвалідністю,підвішували на крюках до стелі та викручували руки. Коли він починав непритомніти, його обливали холодною водою та продовжували катування. Також його били, сували в вуха олівці, вибивали зуби, погрожували зґвалтувати його дружину. Під час катувань бійці «ДНР» вимагали у нього, щоб він зізнався у шпигунстві, співробітництві з СБУ та у зберіганні гранати. 

Після підвалу Новоазовського водоканалу обох заручників перемістили до захопленої будівлі Макіївського СБУ, а пізніше до захопленої будівлі Донецького СІЗО. Чоловіків звільнили в ході обміну полоненими в 2017 р.

Що зараз знаходиться в будівлі міськводоканалу достеменно невідомо.

Східноукраїнський центр громадських інітціатив, Правозахисна коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі»

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г