Тюрми та катівні Стаханова: УБОЗ

28.04.2016

Location icon Луганська область, м. Стаханов, вул. 395-ї Шахтарської Дивізії, 48


Одна з найбільших катівень Стаханова розташована у будівлі управління МВС по боротьбі з організованою злочинністю. У це місто бойовики т. зв. «ЛНР» перемістилися у липні 2014 року, зайнявши більшість адмінбудівель. Безпосередньо в УБОЗі на момент захоплення перебувало близько 40 сепаратистів.

Умови утримання

Полонених в УБОЗі утримували в колишньому гаражі для автомобілів та сараї, не пристосованому для перебування людей. Гараж розділявся на дві частини, в одній з яких тримали разом від двох до трьох десятків чоловіків і жінок, а в іншій – боєприпаси і зброю. Загалом же розмір гаража складав близько 18 м2. Деяких полонених утримували безпосередньо в будівлі УБЕЗу, де були ліжка і матраци, а самим в’язням регулярно давали їжу.

За свідченнями колишніх полонених, у приміщенні було нічим дихати, повсюди – пил, бруд, сморід. Свіже повітря проступало до гаража тільки тоді, коли хтось відчиняв двері. У гаражі також було маленьке віконце, вирізане болгаркою, але воно не рятувало від спеки.

УБЕЗ

Приміщення управління МВС по боротьбі з організованою злочинністю у м. Стаханові

Також полонених не годували: в одному з випадків полонені виживали завдяки харчам, які їм передавали родичі. Родичам більшості полонених сепаратисти не повідомляли про місце перебування полонених, тож вони просто не мали змоги передати їжу. Ці продукти розділяли між собою, щоб ніхто не помер з голоду. До туалету виводили один раз на добу і тільки в супроводі озброєних конвоїрів. Для справляння малої нужди у приміщенні були пляшки. Пластикову тару також використовували для того, щоб один раз на день набрати в неї води.

Спати полоненим доводилося на бетонній підлозі, вкритій лахміттям. При цьому вночі людей могли виводити на допит.

Пересуватися по гаражу було заборонено, тож поки поряд із приміщенням були охоронці, всі мали сидіти на своїй місцях.

За свідченнями очевидців, у полоні перебували хворі на алкоголізм, наркоманію, В і С, туберкульоз та СНІД. Цих людей тримали разом з усіма іншими та не надавали їм медичної допомоги.

Ставлення до полонених

Колишні полонені стверджують, що лояльного ставлення персоналу стахановського УБОЗу могли чекати тільки ув’язнені бойовики – їх не били, виводили на прогулянки, передавали цигарки. Алко- та наркозалежних били, виводили на примусові роботи – рити окопи, розвантажувати снаряди, продукти харчування. Зі свідчень колишніх полонених відомо, що випадок затримання за гомосексуалізм. Із цим в’язнем поводилися особливо жорсткого: його постійно утримували в ямі гаражу, тоді як інших полонених тримали там максимум два дні.

Проукраїнських активістів постійно допитували, паралельно застосовуючи фізичне знущання. Зрідка бойовики протоколювали допити. В такому разі полонених змушували підписуватися під тим, що вони нібито вели антиконституційну діяльність проти республіки. Під час звільнення обов’язково змушували писати, що в’язень не має претензій до влади т. зв. «ЛНР».

Колишні полонені стали свідками та жертвами жорстоких побиттів, удушень, прив’язування на ланцюг, імітацій розстрілів. Після допитів в’язні поверталися з пробитими черепами та порізами на тілі. За свідченнями очевидців, іноді в ході допиту людей убивали.

Останні новини

Ізоляція

Прокуратура заочно оголосила підозру керівнику «концтабору» в «Ізоляції»: чи йде мова про «Палича», не уточнюється

29 жовтня Прокуратура Донецької області оголосила заочну підозру керівнику підпільної в’язниці «Ізоляція». Про це повідомив відділ ...

Акція протесту "Нагадай про кожного", м. Київ

В Києві та інших містах пройшла акція на підтримку полонених та зниклих безвісти. Серед вимог — прийняття законів про статус полонених та воєнні злочини

10 жовтня в Києві та інших містах пройшла акція на підтримку полонених та зниклих безвісти «Нагадай про кожного».  Про це повідомляє...

Правозахисники та колишні полонені вимагали від Верховної Ради ухвалити закон про воєнних злочинців

Фото: Суспільне 15 вересня під Верховною Радою України відбулася акція з вимогою прийняти законопроект №2698 «Про внесення змін до ...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г