Громадському стало відомо про таємні тюрми СБУ

22.03.2018

Location icon Харків


Про незаконні місця позбавлення волі вийшло дослідження журналістів Громадського. Інформація була оприлюднена на сайті 15 березня 2018 року. Відштовхуючись від спільної доповіді міжнародних правозахисних організацій Amnesty International та Human Rights Watch, виданої у липні 2016-го році під назвою «Тебе не існує», журналісти Громадського вирішили провести власне розслідування, аби підтвердити чи спростувати факти незаконного утримування людей у будівлі Харківського управління СБУ.

У відеосюжеті наведено спогади кількох осіб про період перебування у таємній в’язниці.  Зокрема, Віктор Ашихмін за свої 597 перебування в слідчому ізоляторі, розповів різні нюанси, про які дізнатися з відкритих джерел не видається можливим.

Микола Вакарук показав на камеру журналістам післяопераційні шрами. За словами, потерпілого відбиті і відморожені нирки потребували оперативного втручання. Рік після подій у лікарні Миколу згадали, однак медсестри знали хворого під іншим ім’ям, Сергія Іванова, оскільки співробітники СБУ зумисно викривили дані.

Слова співробітників управління СБУ у Харківській області ішли в супереч спогадам ув’язнених. Приміром, ремонт приміщень ізолятора бу нібито зроблений до Євро-2012. Однак за свідченням опитаних потерпілих, ремонт був зроблений Юрієм Тищенком під час його незаконного ув’язнення у 2015-2016 роках.   

Правозахисні організації подавали заяви про факти незаконного утримування людей. Потерпілим визнано лише Костянтина Безкоровайного. Інші ж ув’язнені, які розповідали про своє перебування і стінах Харківського ізолятора, жодного статусу не отримали. За законом України, дії винних мали би підпадати під статтю 110 Кримінального кодексу України «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»

Незаконноув’язнені визнають свою провину, однак на них не було відкрито жодної кримінальної справи, щоби чинити правосуддя згідно закону.  При цьому, на задокументованому журналістами брифінгу Голова СБУ Василь Грицак наголосив на тому, що «на відміну від псевдореспублік «ДНР» і «ЛНР», Україна є правовою державою».

На запит щодо просування розслідування справи, журналісти Громадського одержали відповідь від військової прокуратури, що «справу закрили ще в березні 2017 року через відсутність складу злочину».

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г