Громадському стало відомо про таємні тюрми СБУ

22.03.2018

Location icon Харків


Про незаконні місця позбавлення волі вийшло дослідження журналістів Громадського. Інформація була оприлюднена на сайті 15 березня 2018 року. Відштовхуючись від спільної доповіді міжнародних правозахисних організацій Amnesty International та Human Rights Watch, виданої у липні 2016-го році під назвою «Тебе не існує», журналісти Громадського вирішили провести власне розслідування, аби підтвердити чи спростувати факти незаконного утримування людей у будівлі Харківського управління СБУ.

У відеосюжеті наведено спогади кількох осіб про період перебування у таємній в’язниці.  Зокрема, Віктор Ашихмін за свої 597 перебування в слідчому ізоляторі, розповів різні нюанси, про які дізнатися з відкритих джерел не видається можливим.

Микола Вакарук показав на камеру журналістам післяопераційні шрами. За словами, потерпілого відбиті і відморожені нирки потребували оперативного втручання. Рік після подій у лікарні Миколу згадали, однак медсестри знали хворого під іншим ім’ям, Сергія Іванова, оскільки співробітники СБУ зумисно викривили дані.

Слова співробітників управління СБУ у Харківській області ішли в супереч спогадам ув’язнених. Приміром, ремонт приміщень ізолятора бу нібито зроблений до Євро-2012. Однак за свідченням опитаних потерпілих, ремонт був зроблений Юрієм Тищенком під час його незаконного ув’язнення у 2015-2016 роках.   

Правозахисні організації подавали заяви про факти незаконного утримування людей. Потерпілим визнано лише Костянтина Безкоровайного. Інші ж ув’язнені, які розповідали про своє перебування і стінах Харківського ізолятора, жодного статусу не отримали. За законом України, дії винних мали би підпадати під статтю 110 Кримінального кодексу України «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»

Незаконноув’язнені визнають свою провину, однак на них не було відкрито жодної кримінальної справи, щоби чинити правосуддя згідно закону.  При цьому, на задокументованому журналістами брифінгу Голова СБУ Василь Грицак наголосив на тому, що «на відміну від псевдореспублік «ДНР» і «ЛНР», Україна є правовою державою».

На запит щодо просування розслідування справи, журналісти Громадського одержали відповідь від військової прокуратури, що «справу закрили ще в березні 2017 року через відсутність складу злочину».

Останні новини

В «ДНР» на 10,5 років виправної колонії засудили жительку Макіївки нібито за шпіонаж

В так званій ДНР незаконно затримали та засудили на 10 років та 6 місяців ув’язнення в виправній колонії жительку Макіївки. Про це ...

Держава більше декларує, ніж підтримує громадян, які отримали інвалідність внаслідок війни на Донбасі, - результати дослідження

Політика держави з підтримки осіб з інвалідністю, отриманої в результаті воєнних дій на Донбасі, є значною мірою декларативною. До ...

В Казахстані на 4,5 роки посадили учасника НЗФ на Донбасі. РФ відмовилася надавати найманцю тимчасовий прихисток

Євгеній Щербак Фото: Facebook Сергій Шаргунов В Казахстані на 4,5 років в’язниці засудили Євгенія Щербака за найманство у складі НЗФ...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г