Полон в «ополченця» в селі Верхньошевирівка

16.05.2016

Location icon Верхньошевирівка, Луганська область, Україна, 94483


Правозахисники спілкувалися з українськими військовими, які перебували влітку 2014 року в полоні у одного з краснодонських «ополченців». Молодий чоловік Сергій із позивним «Лєший» утримував їх у себе в приватному будинку під Краснодоном, в селі Верхнешевирівка Лунанської області.

«Лєший» був одягнений у військову форму, добре екіпірований - з раціями, автоматом Калашникова, РПК. Він помістив військовополонених в окрему кімнату в своєму будинку. Сам жив із ними, в тому ж будинку.

Полоненим дозволялося ходити по будинку і по прибудинковою територією. Іноді «Лєший» залишав своїх бранців самих, але ті не намагалися втекти, бо навколо були блокпости. Також українські військові могли дзвонити кому вважали за потрібне.

«Лєший» годував полонених, привозив їм сигарети. Спали вони на звичайних ліжках, з матрацами та постільною білизною.

Не можу сказати, що харчувались, як у ресторані. За час утримання ми схудли, наш раціон складав призлизно 25% від того, що я їм у звичайному житті. Їли ми зазвичай тричі на день. Усі продукти у Сергія були дома, купити щось було не реально, ціни були «космічні», та й у магазинах нічого не було. У нас були кошти на банківських картках, але зняти їх не було можливості, просто не було де.

Загалом умови утримання практично нічим не відрізнялися від життя у звичайному приватному будинку, якщо не брати до уваги перебої з продуктами і вимкнення електрики через бомбардування. Полонені самі собі готували, прибирали, прали. Із «Лєшим» вели розмови, про життя, про війну.

Так військові прожили в селі протягом кількох тижнів, доки не вдалося домовитися з українським командуванням за узгодження з росіянами про звільнення.

Останні новини

В «ДНР» на 10,5 років виправної колонії засудили жительку Макіївки нібито за шпіонаж

В так званій ДНР незаконно затримали та засудили на 10 років та 6 місяців ув’язнення в виправній колонії жительку Макіївки. Про це ...

Держава більше декларує, ніж підтримує громадян, які отримали інвалідність внаслідок війни на Донбасі, - результати дослідження

Політика держави з підтримки осіб з інвалідністю, отриманої в результаті воєнних дій на Донбасі, є значною мірою декларативною. До ...

В Казахстані на 4,5 роки посадили учасника НЗФ на Донбасі. РФ відмовилася надавати найманцю тимчасовий прихисток

Євгеній Щербак Фото: Facebook Сергій Шаргунов В Казахстані на 4,5 років в’язниці засудили Євгенія Щербака за найманство у складі НЗФ...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г