Незаконне позбавлення волі замість ліків:  фельдшер згадав, як приїхав у лікарню за гуманітарною допомогою

25.11.2019

Location icon м. Новоазовськ, Донецька область


Олександра Павлова, фельдшера родом з селища Павлопіль Донецької області незаконно затримали працівники «МДБ «ДНР» в лікарні Новоазовська, коли він приїхав за медикаментами для поранених. Про це чоловік розповів в інтерв’ю UATV.

З Новоазовська Олександру подзвонив знайомий лікар, який сказав, що поділиться ліками, які надіслав Червоний Хрест.

«З дружиною поїхали в Новоазовськ за гуманітарною допомогою – отримати медикаменти. Сталося так, що затримало мене там, на території лікарні, «МДБ»ДНР. Разом з дружиною», - згадує постраждалий.

Дружину Олександра випустили через добу, а чоловік потрапив в Донецьке СІЗО.

Олександр згадує, що в кімнаті метр на два тримали по 12 людей, не було опалення. Чоловіка погано годували та часто били. В полоні в нього почалися проблеми зі спиною, наразі він потребує операції.

Чоловіка обіцяли відпустити, якщо підпише звинувачення у зберіганні бойових гранат і шпигунстві на користь України, але він відмовився.

В незаконному ув’язненні Олександр провів 2,5 роки та був звільнений під час обміну в 2017 році.

Раніше Східноукраїнський центр громадських ініціатив та інші організації-члени Правозахисної Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» повідомляли, що у незаконних місцях несвободи в «ДНР» і «ЛНР» полоненим не надавали медичної допомоги.

Якщо вам відома інформація про порушення прав людини в ході війни на Донбасі, будь ласка, повідомляйте про це через спеціальну захищену форму на нашому сайті. Без вашої письмової згоди Коаліція не буде публікувати або передавати отриманої інформації третім особам.

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г