Незаконне позбавлення волі замість ліків:  фельдшер згадав, як приїхав у лікарню за гуманітарною допомогою

25.11.2019

Location icon м. Новоазовськ, Донецька область


Олександра Павлова, фельдшера родом з селища Павлопіль Донецької області незаконно затримали працівники «МДБ «ДНР» в лікарні Новоазовська, коли він приїхав за медикаментами для поранених. Про це чоловік розповів в інтерв’ю UATV.

З Новоазовська Олександру подзвонив знайомий лікар, який сказав, що поділиться ліками, які надіслав Червоний Хрест.

«З дружиною поїхали в Новоазовськ за гуманітарною допомогою – отримати медикаменти. Сталося так, що затримало мене там, на території лікарні, «МДБ»ДНР. Разом з дружиною», - згадує постраждалий.

Дружину Олександра випустили через добу, а чоловік потрапив в Донецьке СІЗО.

Олександр згадує, що в кімнаті метр на два тримали по 12 людей, не було опалення. Чоловіка погано годували та часто били. В полоні в нього почалися проблеми зі спиною, наразі він потребує операції.

Чоловіка обіцяли відпустити, якщо підпише звинувачення у зберіганні бойових гранат і шпигунстві на користь України, але він відмовився.

В незаконному ув’язненні Олександр провів 2,5 роки та був звільнений під час обміну в 2017 році.

Раніше Східноукраїнський центр громадських ініціатив та інші організації-члени Правозахисної Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» повідомляли, що у незаконних місцях несвободи в «ДНР» і «ЛНР» полоненим не надавали медичної допомоги.

Якщо вам відома інформація про порушення прав людини в ході війни на Донбасі, будь ласка, повідомляйте про це через спеціальну захищену форму на нашому сайті. Без вашої письмової згоди Коаліція не буде публікувати або передавати отриманої інформації третім особам.

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г