В так званій ЛНР переслідують пацієнтів замісної терапії

28.05.2019

Location icon Луганська область, Сорокинський район


26 серпня 2018 року під час перетину пункту пропуску на території Сорокинського району Луганської області представники так званої ЛНР незаконно затримали Андрія Ярового, через лікарський наркотичний препарат для підтримання терапії, який він легально отримав в Києві та звинуватили в контрабанді наркотиків. Про це повідомляє «Альянс громадського здоров'я».

Яровий в черговий раз їхав на непідконтрольну українському уряду територію, щоб провести моніторинг програм з забезпечення доступу представників груп найвищого ризику та ВІЛ-позитивних людей до відповідних послуг з профілактики та життєво-необхідного лікування, які впроваджуються за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Впродовж останніх років чоловік з цією метою неодноразово відвідував окуповані Донецьк і Луганськ.

Андрій Яровий є наркозалежним, але проходить замісну підтримувальну терапію – це сучасний метод лікування наркозалежності та профілактики ВІЛ/СНІД, який поширений у 80 країнах світу.

Під час останньої поїздки до Луганська Яровий мав з собою 38 таблеток лікарського наркотичного препарату замісної підтримувальної терапії загальною вагою 0,152 мг, який він легально отримав у своєму лікувальному закладі в Києві.

«Слідчим» так званого МДБ «ЛНР» було пред’явлено Яровому обвинувачення нібито за контрабанду наркотиків в особливо великому розмірі, а так званим судом «ЛНР» обрано «запобіжний захід» у вигляді арешту, який продовжували декілька разів.

11 лютого 2019 року в справі Ярового в порядку пріоритетності відкрив провадження Європейський суд з прав людини.

28 квітня 2019 року Яровому вручили міжнародну премію «Carol and Travis Jenkins Award» як «жертві зухвалого порушення прав людини, пов’язаного з незаконним позбавленням волі за зберігання легально отриманого медичного препарату замісної терапії», повідомляє «Громадське».

Вручення відбулося в місті Порто, в Португалії, на Міжнародній конференції зі зменшення шкоди, пов'язаної із вживанням наркотиків. Цю премію вручають щорічно з 2005 року.

Під час заходу зачитали лист Ярового, який він передав з полону. У листі він подякував за те, що його внесок в захист прав людей, що вживають наркотики, був врахований.

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г