Жителі Лисичанська рятувалися від обстрілів червня 2014 року в підвалі амбулаторії №3

19.09.2016

Location icon Лисичанськ, Луганська область


Коли 22-24 липня 2014 року українська армія визволяла Лисичанськ, місто інтенсивно обстрілювали. Головлікар амбулаторії №3 вирішив розпустити персонал по домівках. Тоді в амбулаторії перебувало 18 співробітників; стаціонарних хворих не було. Частина персоналу – п'ятеро осіб – не змогли піти, побоюючись потрапити під обстріл, і були змушені евакуюватися в підвал будівлі.

«Приїхали на роботу, місто почали сильно обстрілювати. Додому через місто можливості їхати не було – евакуювалися в підвал», – розповів документаторам центру «Альтернатива» працівник амбулаторії.

Разом із працівниками лікарні в підвалі перечікували обстріли два десятка хворих, які прийшли за допомогою, і жителі сусідніх будинків, у яких не було підвалів або інших місць, де можна було сховатися.

«Під час початку обстрілів відкривали підвальне приміщення, вікна заклали піском. Ті, хто не живе поруч, спустилися в підвал. Сиділи в підвалі всю ніч, наступного дня і знову ніч. Деякі люди (місцеві, у кого не було підвалу) перебували тут три-чотири доби. Таких у різні дні було від 30 до 60 осіб. У перервах між обстрілами виходили на вулицю, у дворі амбулаторії варили їжу», – свідчить завідувач аптечним пунктом амбулаторії.

24 червня в дах амбулаторії потрапив снаряд. Працівники самі загасили виниклу пожежу. Загалом було два попадання снарядів.

Фото "Альтернатива"

Очевидці стверджують, що обстріл вівся «Градами» з териконів Лисичанського нафтопереробного заводу. Встановити хто зі сторін конфлікту здійснював обстріл наразі не є можливим. На той момент обстрілу Лисичанськ контролювали бойовики «ЛНР».

«Під час чергового затишшя відвідала з водієм амбулаторію №3 і побачила там сильні руйнування. Хотіла закрити амбулаторію, але співробітники вирішили, що будуть її відновлювати і наглядати щоб не було мародерства», – каже головний лікар центру медико-санітарної допомоги №1.

Внаслідок обстрілу було пробито дах у дитячому відділенні, снаряд потрапив у вікно наркології. Фасад будівлі побитий осколками, всюди вибиті стекла. За даними влади, також пошкоджені 1419 кв. м покрівлі та 90 м газової труби.

У 2015 році лисичанська амбулаторія була відремонтована зусиллями співробітників, жителів району, місцевої влади, Червоного Хреста і неурядових організацій. З бюджету України було виділено 1 млн 171 тис грн. В результаті було закладено отвір в стіні, відремонтовано дах, відновлена ​​газова труба, відремонтовані перегородки.

Фото "Альтернатива"

Публікацію підготовано в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" за проектом "Застосування заборонених міжнародним правом методів та засобів ведення війни щодо цивільних закладів охорони здоров’я під час збройного конфлікту на Сході України" реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Останні новини

РФ продовжує масове порушення норм МГП: огляд 2023 року

Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...

Умисні вбивства, напади на цивільні об’єкти та споруди підвищеної небезпеки, - підсумок порушень російськими військовими норм МГП за літо

Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...

РФ продовжує регулярно здійснювати умисні вбивства та напади на цивільне населення, розграбування майна, - новий дайджест СЦГІ

З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г