Через обстріли Авдіївки загинула пацієнтка міської лікарні

10.03.2017

Location icon м. Авдіївка, Донецька область


Авдіївка перебувала в зоні активних бойових дій з літа 2014 року по лютий 2015 року. За цей час на територію Авдіївської центральної міської лікарні впало сім снарядів. На території лікарні досі є тубуси від реактивних систем залпового вогню «Град» із серійними номерами. Як вдалося дізнатися представникам ЛОПЦ «Альтернатива», в серпні 2014 року в травматологічному відділенні вилетіли всі шибки.

Снаряд залетів через вікно до палати, в результаті чого медсестрі відірвало палець. Пацієнтці, яку привезли на операцію, осколок снаряда влучив у живіт, внаслідок чого вона померла.

За кошти Авдіївського коксохімічного заводу було проведено повне скління основної будівлі лікарні. Але в жовтні 2015 року внаслідок повторного обстрілу лікарня знову залишилася без шиб. Вікна забивали фанерою і поліетиленовою плівкою.

Лікарня складається з двох будівель, з'єднаних переходом: основного п'ятиповерхового і другого, меншого. Внаслідок значних пошкоджень основної будівлі напередодні осінньо-зимового періоду адміністрація лікарні та міська влада прийняли рішення про переведення ЦМЛ до другої – меншої за площею – будівлі, в якій лікарня працює донині.

У січні 2015 року снаряди потрапили в окремо розташовану будівлю інфекційного відділення. Осколки пошкодили дах (зараз його ремонтують), харчоблок, морг і центральне стерилізаційне відділення.

Взимку 2014–2015 років у місті не було світла, води і електроенергії. Технічну воду до лікарні привозили співробітники міського управління Міністерства надзвичайних ситуацій, а питну воду набирали в свердловинах на ділянках будинків місцевого населення.

До відновлення контролю української влади в кінці липня 2014 року місто протягом декількох тижнів контролювали збройні формування так званої «ДНР». У цей період не працювали казначейство, податкова інспекція, тому співробітники лікарні три місяці не отримували заробітну плату.

Нині будівля лікарні увійшла до переліку об'єктів, які підлягають першочерговому відновленню в Донецькій області, готується проектно-кошторисна документація. Для надання допомоги українським військовим на території установи відкрили стабілізаційний пункт, військові лікарі працюють разом з цивільними лікарями.

Серед проблем, озвучених респондентами, важливе місце займає низька забезпеченість медичними кадрами: лікарня укомплектована лікарями на 30 %, середнім медичним персоналом - на 65 %. Для якісного та оперативного обстеження лікарні потрібен пересувний рентген-апарат.

Публікація підготована ​​в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" за проектом "Застосування заборонених міжнародним правом методів і засобів ведення війни проти цивільних установ охорони здоров'я під час збройного конфлікту на сході України», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Останні новини

РФ продовжує масове порушення норм МГП: огляд 2023 року

Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...

Умисні вбивства, напади на цивільні об’єкти та споруди підвищеної небезпеки, - підсумок порушень російськими військовими норм МГП за літо

Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...

РФ продовжує регулярно здійснювати умисні вбивства та напади на цивільне населення, розграбування майна, - новий дайджест СЦГІ

З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г