Працівники лікарні в Комишувасі розповіли про сильний обстріл лютого 2015 року

28.09.2016

Location icon Комишуваха, Луганська область


Селище Комишуваха Луганської області розташоване в 10 км від лінії зіткнення, і досі періодично потерпає від обстрілів. Від снарядів, зокрема, постраждала й Комишуватська амбулаторія Попаснянської центральної районної лікарні. В цій будівлі тимчасово базувалася Лисичанська станція швидкої медичної допомоги – Попаснянська підстанція, яка була змушена переїхати до Комишувахи через постійні обстріли в Попасній.

Співробітники Комишеватської амбулаторії розповіли про те, що відбувалося в лютому 2015 року, документаторам центру «Альтернатива», які збирають дані про обстріли лікарень.

Сильний обстріл почався вранці 7 лютого, в суботу. У будівлі чергували працівники швидкої, осіб 5-6. Снаряди літали по всьому селищі. В амбулаторії повибивало всі вікна, дах був посічений.

Згадує лікар бригади швидкої допомоги:

Наш автомобіль Форд стояв біля амбулаторії, я подивився всередині всю комплектацію, медикаменти - все гаразд. Зайшов до приміщення... І в цей час почався обстріл. Міна впала в метрах восьми від входу в поліклініку, до Форда метра три-чотири. Дуже сильний вибух. Всі співробітники були у приміщенні, крім однієї (співробітниці) - але вона була далі за будівлею. Ніхто не постраждав. Постраждала машина: осколком пробило задні двері, бічні двері деформувало, вибуховою хвилею видавило лобове скло.

Працівники перечекали обстріл у приміщенні. У підвал не спускалися, бо для цього треба було вийти на вулицю і пройти по подвір’ю.

Фото "Альтернатива"

На той час Комишуваха контролювалася українською владою. За свідченнями працівників амбулаторії, військові не займали лікарню – приходили лише як паціенти.

Наразі будівля амбулаторії відновлена, тут зробили ремонт. 

Публікацію підготовано в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" за проектом "Застосування заборонених міжнародним правом методів та засобів ведення війни щодо цивільних закладів охорони здоров’я під час збройного конфлікту на Сході України" реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Останні новини

Дмитро Піндюрін

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вважає, що суд в Гаазі має підстави розпочати розслідування злочинів на Сході Україні та в Криму

Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...

ЄСПЛ

ЄСПЛ приєднав до позову України проти Росії по Донбасу справи щодо MH17 та вивезення українських дітей до РФ

Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г