«Нам потрібно було їх знищити»: в серпні 2014 року російські військові обстрілювали житлові масиви Новосвітлівки

20.08.2019

Location icon селище Новосвітлівка Краснодонського району Луганської області


В серпні 2014 року російські військові обстрілювали житлові масиви селища Новосвітлівка Краснодонського району Луганської області. Про це розповів колишній військовослужбовець 76-ї дивізії ВДВ РФ, який брав участь в обстрілах, пише «Новая газета».

«У нас були навчання в Псковській області.  Після навчань нас відвезли на Псковський аеродром, звідти - в Ростов. Уже в Ростові командир роти сказав, що тепер ми прямуємо до Луганська. Для забезпечення ... Загалом, нам сказали, що треба супроводжувати колону з гуманітарною допомогою», - згадує чоловік і зазначає, що врешті гуманітарну допомогу вони не супроводжували.

Військовим наказали прибрати знаки розрізнення і витягнути акумулятори з телефонів.

«Через тиждень нам сказали, що ми повинні штурмувати два села. Одне селище я ніколи не забуду, це Новосвітлівка [...] І нам треба було їх ... Ну ... Так би мовити, знищити», - згадує колишній військовий і додає, що селище обстрілювали навідники з БМД.

«Практично, від кордону з Російською Федерацією стояли гаубиці. І прямо стріляли, накривали. При чому, вони ж не стріляли прицільно по блокпостам, а вони просто в квадрат населеного пункту. Ось брали Новосвітлівку в квадрат. В артилерії як: ось - такий-то квадрат, накрити. Ось вони накривали всіх підряд. Тому в Новосвітлівці 90 відсотків пошкоджених будинків», - згадує обстріли опитаний Східноукраїнським центром громадських ініціатив мешканець Новосвітлівки.

26 серпня під час сильного обстрілу у чоловіка згорів будинок:

«О 9-ій почався ось цей гаубичний обстріл. І тривав, тривав. І я чую: будинок затремтів. І кажу дружині: «Так, напевно, влучили... І потім, буквально через три хвилини - ще один удар. Я виліз обшарпаний. Я вже чую: на горищі вже вогонь, ну, такий гул від пожежі [...] І ось воно почало з даху сідати, сідати…».

Чоловік намагався загасити пожежу з допомогою п'яти вогнегасників і води, але марно: 

«Будинок горить. А стріляють, стріляють. І потім ... Електрики давно не було - я запустив генератор. Генератор, щоб почав він качати зі свердловини воду. Почав поливати, а воно вже замкнуло проводку, вибило генератор. Ну я тоді вже зрозумів: все. І почали рятувати те, що могли врятувати: документи, деякий одяг…».

Якщо вам відома інформація про порушення прав людини в ході війни на Донбасі, будь ласка, повідомляйте про це через спеціальну захищену форму на нашому сайті. Без вашої письмової згоди Коаліція не буде публікувати або передавати отриманої інформації третім особам.

Останні новини

В «ДНР» на 10,5 років виправної колонії засудили жительку Макіївки нібито за шпіонаж

В так званій ДНР незаконно затримали та засудили на 10 років та 6 місяців ув’язнення в виправній колонії жительку Макіївки. Про це ...

Держава більше декларує, ніж підтримує громадян, які отримали інвалідність внаслідок війни на Донбасі, - результати дослідження

Політика держави з підтримки осіб з інвалідністю, отриманої в результаті воєнних дій на Донбасі, є значною мірою декларативною. До ...

В Казахстані на 4,5 роки посадили учасника НЗФ на Донбасі. РФ відмовилася надавати найманцю тимчасовий прихисток

Євгеній Щербак Фото: Facebook Сергій Шаргунов В Казахстані на 4,5 років в’язниці засудили Євгенія Щербака за найманство у складі НЗФ...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г