Відступаючи з Дебальцево, українські військові стріляли з території Луганської амбулаторії

27.02.2017

Location icon Бахмутський район, Донецька область


Про розміщення частин української армії правозахисникам ЛОПЦ «Альтернатива Валерію Новикову і Денисові Денисенку розповіли в Луганській амбулаторії Бахмутського району. Під час відступу з Дебальцевого, протягом місяця – з кінця січня по кінець лютого 2015 року – в амбулаторії, а також у розташованому поруч дитячому садку, базувалися військові і техніка 128-ї бригади ЗСУ.

«Їх було багато, близько ста осіб. На підлозі були ліжка, матраци, людей по вісім було в кожному кабінеті. Перший раз лікарню обстріляли 26 січня – вибили скло. З цього дня по 23 березня амбулаторія перестала працювати. Коли тут були солдати, в лікарню і на її територію тричі влучали снаряди – знесло дах, загорілася і згоріла наша охоронка»

– розповідає співробітник амбулаторії.

Під час обстрілу постраждало фізіообладнання, глюкометри, оргтехніка. Нині необхідне устаткування не придбано. Благодійний фонд «Карітас» надав апарат ЕКГ в оренду на чотири місяці, але амбулаторії для своєчасної діагностики необхідно мати своє власне обладнання.

Солдати також використовували в своїх цілях три медичних автомобіля. Після початку роботи амбулаторії в квітні 2015 року військові повернули тільки один автомобіль (марки УАЗ), другий постраждав під час бою в Дебальцевому, а третій автомобіль (марки «Нива») повертати відмовилися. Солдати користувалися цим автомобілем, поки не розбили його в травні того ж року, після чого в зламаному стані передали його в лікарню.

За словами респондентів, українські військові стріляли з території амбулаторії.

«Навесні і влітку були обстріли з нашої території, місцеві жителі нам кажуть: ввечері з території лікарні стріляли. Ми приходимо вранці – ворота зламані, на землі сліди від техніки. Востаннє було 5 червня. О 12 годині дня приїхали до нас на територію і почали діставати зброю. А я їм – куди? Діти в садочку, люди на прийомі, йдіть! А вони нам – війна йде! Ми побігли до завідуючої, почали в район дзвонити. І як ми підняли скандал, вони більше не заїжджали, а так разів чотири звідси стріляли. Два рази ми опівдні тікали додому на велосипедах...»

– згадують очевидці.

Публікація підготована ​​в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" за проектом "Застосування заборонених міжнародним правом методів і засобів ведення війни проти цивільних установ охорони здоров'я під час збройного конфлікту на сході України», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Останні новини

Дмитро Піндюрін

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вважає, що суд в Гаазі має підстави розпочати розслідування злочинів на Сході Україні та в Криму

Прокурор Міжнародного кримінального суду Фату Бенсуда заявила, що за результатами попереднього аналізу злочинів, вчинених під час зб...

ЄСПЛ

ЄСПЛ приєднав до позову України проти Росії по Донбасу справи щодо MH17 та вивезення українських дітей до РФ

Велика палата Європейського суду з прав людини ухвалила приєднати до позову України проти Росії, який стосується агресії на Донбасі,...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г