Відступаючи з Дебальцево, українські військові стріляли з території Луганської амбулаторії

27.02.2017

Location icon Бахмутський район, Донецька область


Про розміщення частин української армії правозахисникам ЛОПЦ «Альтернатива Валерію Новикову і Денисові Денисенку розповіли в Луганській амбулаторії Бахмутського району. Під час відступу з Дебальцевого, протягом місяця – з кінця січня по кінець лютого 2015 року – в амбулаторії, а також у розташованому поруч дитячому садку, базувалися військові і техніка 128-ї бригади ЗСУ.

«Їх було багато, близько ста осіб. На підлозі були ліжка, матраци, людей по вісім було в кожному кабінеті. Перший раз лікарню обстріляли 26 січня – вибили скло. З цього дня по 23 березня амбулаторія перестала працювати. Коли тут були солдати, в лікарню і на її територію тричі влучали снаряди – знесло дах, загорілася і згоріла наша охоронка»

– розповідає співробітник амбулаторії.

Під час обстрілу постраждало фізіообладнання, глюкометри, оргтехніка. Нині необхідне устаткування не придбано. Благодійний фонд «Карітас» надав апарат ЕКГ в оренду на чотири місяці, але амбулаторії для своєчасної діагностики необхідно мати своє власне обладнання.

Солдати також використовували в своїх цілях три медичних автомобіля. Після початку роботи амбулаторії в квітні 2015 року військові повернули тільки один автомобіль (марки УАЗ), другий постраждав під час бою в Дебальцевому, а третій автомобіль (марки «Нива») повертати відмовилися. Солдати користувалися цим автомобілем, поки не розбили його в травні того ж року, після чого в зламаному стані передали його в лікарню.

За словами респондентів, українські військові стріляли з території амбулаторії.

«Навесні і влітку були обстріли з нашої території, місцеві жителі нам кажуть: ввечері з території лікарні стріляли. Ми приходимо вранці – ворота зламані, на землі сліди від техніки. Востаннє було 5 червня. О 12 годині дня приїхали до нас на територію і почали діставати зброю. А я їм – куди? Діти в садочку, люди на прийомі, йдіть! А вони нам – війна йде! Ми побігли до завідуючої, почали в район дзвонити. І як ми підняли скандал, вони більше не заїжджали, а так разів чотири звідси стріляли. Два рази ми опівдні тікали додому на велосипедах...»

– згадують очевидці.

Публікація підготована ​​в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" за проектом "Застосування заборонених міжнародним правом методів і засобів ведення війни проти цивільних установ охорони здоров'я під час збройного конфлікту на сході України», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г