Без води, газу та тепла: співробітники про Мар'їнської лікарні після обстрілу

17.03.2017

Location icon м. Мар'їнка, Донецька область


Перші серйозні ушкодження будівлю Мар'їнської центральної районної лікарні (Красногорівка) було завдано 3 червня 2015 року. Під час обстрілу постраждали дванадцять боксів складських приміщень, дах і залізобетонне перекриття третього корпусу, згоріло два автомобілі. У серпні того ж року були зруйновані дитяча консультація, будівля бухгалтерії; постраждали господарські будівлі, покрівля неврологічного відділення, підстанція, що забезпечує лікарню електроенергією.

Обстріли не припинялися і 2016 року: 9, 29 і 31 липня та 7 серпня осколки снарядів вибили шибки. Останній обстріл, під час якого підстанцію було повністю зруйновано, стався в ніч із 21 на 22 жовтня 2016 року: снаряди розривалися на асфальті, осколки розбили бокові вікна в поліклініці і в будівлях першого корпусу. У цю ніч у зміні працювало до 100 співробітників, у двох відділеннях лікарні перебувало близько 50 стаціонарних хворих. Під час обстрілу ніхто не постраждав.

Правозахисники ЛОПЦ «Альтернатива» поцікавилися у медичного персоналу про проблеми закладу, яке нині розташоване поблизу лінії розмежування (близько 5 км).

«Наш медичний автомобіль Toyota 2014 року викрали українські військові, міліцію подали заяву про розкрадання... Ми потребуємо будівельних матеріалів для відновлення будівлі. Де могли – дах перекрили, скло вставили. У місті немає газу. Наші проблеми – відсутність газопостачання та централізованого водопостачання в лікарні. У місті технічна вода є, але у нас свій окремий водогін, перекритий представниками «ДНР». У нас своя котельня на території, ми вже дві зими пережили без опалення. Кожен пацієнт, коли лягає в лікарню, приносить з собою обігрівач. Не менш важлива проблема – нестача кадрів, з 450 співробітників виїхало до 100. Лікарні бракує медикаментів – 2015 року багато допомагали благодійні організації, чого не скажеш про нинішню ситуацію...»

– розповіли про свої труднощі співробітники.

Публікація підготована ​​в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" за проектом "Застосування заборонених міжнародним правом методів і засобів ведення війни проти цивільних установ охорони здоров'я під час збройного конфлікту на сході України», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г