Руйнуючи звідти, він приходить фіксувати збитки тут: як в Торецьку працює ЖЕК

09.03.2018

Location icon Торецьк


Міста, розташовані поблизу лінії розмежування, зазнають найбільших втрат. В зоні ризику перебуває значна кількість цивільного населення. Одними із постраждалих від обстрілів міста Джержинськ у 2015 році стали Ганна і Світлана, з якими вдалося поспілкуватися лише через три роки після подій. З інтерв’ю стало відомо, що в однієї з опитуваних під час обстрілів у січні 2015 року загинув чоловік Григорій.

Того дня тіло загиблого не приїхали оглядати на місце події ні швидка, ні поліція. Зрештою, ввечері його забрав співробітник місцевого похоронного бюро до моргу.

Григорій загинув під час обстрілів Джержинська, тепер Торецька. Спочатку через артобстріли міста було зруйновано дах будинку і гараж родини. Коли чоловік піднявся зовнішньою драбиною до вікна другого поверху, аби закрити дірки у зимову пору, то сам потрапив під уламки артснаряду. Дружини Ганни на момент обстрілів не було в місті. Вона змогла повернутися додому лише після припинення вогню. Деталі тих подій стали відомі під час інтерв’ю з постраждалою у січні 2018 року.

Задокументувати збитки і засвідчити смерть відповідні органи змогли вже по факту. Сама поліція вносила відомості в ЄРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань). Було відкрито кримінальне провадження на підставі терористичного акту, який призвів до гибелі людей. У ті січневі дні щільних обстрілів 2015 року в Торецьку загинули: 61-річний чоловік, 88-річня бабуся, а також чоловік респондентки.

У Торецьку пошкоджена значна кількість житлових приміщень. Частину будинку було зруйновано і в другої опитуваної - Світлани.

До фіксації стану руйнувань залучається комісія у складі представників МНС, райвиконкому, санстанції, а також  житлово-експлуатаційної служби. Тоді у місті Торецьку свої послуги надавало, серед інших, і приватне підприємство «ІРД».

Міськрада поставила місцевих жителів Торецька перед фактом, що житлово-комунальні послуги отримуватимуть через приватні ЖЕКи. Цікавим є те, що приватна ЖЕК, представники якої були у складі комісії фіксаторів руйнувань, зареєстрована на ім’я Аркадія Єлізаровича Калюсського. Ця інформація є у відкритому доступі в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Чим цікава особа Аркадія Калюсського? Чоловік, який юридично є власником ПП «ІРД», є батьком Олександра Калюсського, який власне і керує фірмою.

На сайті «Миротворець» можна знайти більше інформації. Саме Олександр Калюсський, окрім посади директора компанії «Індустріальний розвиток Донбасу», був віце-прем’єром з питань соціальної політики в «ДНР» та до 7 квітня 2015 року керівником Центру відновлення «ДНР».

Знаний сепаратист, перебуваючи на керівних посадах в самопроголошеній республіці та сприяючи розвитку "ДНР" через фонд, що підтримується Росією, продовжує вести свій бізнес і на території України, робить опис через ЖЕК тих будинків, що постраждали на українській території.

Однак так званий міністр «ДНР» Олександр Захарченко у квітні 2015 року дає розпорядження про затримання Олександра Калюсського і передачу в СІЗО, де той перебуває з квітня по травень. Після виходу на свободу Олександр Калюсський в публічному просторі не з’являється. Про його життя і діяльність невідомо.

За даними Єдиного державного реєстру філії ПП «ІРД» розміщені в містах Дружківці, Ясинуватій – філія «Домсервіс», Дзержинську (м. Торецьк з 2016 року) – філія «Техноком», Чистяковому (м.Торез з 2016 року) – філія «Техносервіс» та Авдіївці – філія «Технодом» Донецької області. Станом на 16.02.2017 наявна інформація про припинення юридичної особи ПП «ІРД».

Нині на головному сайті міста Торецька в розділі «Управління житлово-комунального господарства військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області» зазначене ПП «Техноком Н». Юридична особа відповідає за «Телефон довіри». Директором ПП «Техноком Н» (схожа назва філії ПП «ІРД» Аркадія Калюсського) зазначений Ігор Супрун.

Імена постраждалих осіб, про яких ідеться у статті, вигадані з метою безпеки. Ми гарантуємо конфіденційність свідчень та надаємо безкоштовну правову допомогу. Закликаємо  осіб, які постраждали під час конфлікту або стали свідками грубих порушень прав людини, повідомляти про такі порушення організації-члени Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» у спеціальній формі на сайті.

Останні новини

РФ продовжує масове порушення норм МГП: огляд 2023 року

Впродовж 2023 року російські військовослужбовці продовжили здійснювати на території України ряд порушень норм МГП - умисні вбивства ...

Умисні вбивства, напади на цивільні об’єкти та споруди підвищеної небезпеки, - підсумок порушень російськими військовими норм МГП за літо

Російські військовослужбовці на території України продовжують порушувати норми міжнародного права. Зокрема, впродовж 1 червня 2023 п...

РФ продовжує регулярно здійснювати умисні вбивства та напади на цивільне населення, розграбування майна, - новий дайджест СЦГІ

З початку повномасштабного вторгнення РФ Східноукраїнський центр громадських ініціатив регулярно фіксує випадки умисних вбивств, нап...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г