Свідки розповіли, як переживали обстріли лікарні у Щасті

05.09.2016

Location icon Щастя, Луганська область


Правозахисники центру «Альтернатива» опитали працівників міської лікарні Щастя Луганської області, яка активно обстрілювалася взимку 2014-2105 року.

За словами лікарів, перший обстріл стався вночі 3 червня 2014 року. Лікарня інтенсивно обстрілювалася взимку, майже щодня: «Потрапляння були регулярні, сьогодні три, завтра два, потім один, потім чотири протягом дня». Коли внаслідок чергового обстрілу Щастя була пошкоджена міська система опалення, хворих довелося на кілька днів евакуювати в Новоайдар.

Фото "Альтернатива"

Одна з працівниць лікарні розповіла, як була поранена під час одного з обстрілів:

4 жовтня 2014 року видала хворим сухпайок. Відчиняла двері у свій кабінет, і осколок міни потрапив у стопу. Рану забинтували, не зашивали. Три дні провела вдома і пішла на роботу. Кульгала два місяці.

Про сильний мінометний обстріл 16 лютого 2015 року писали українські ЗМІ.

Тоді міна знищила машину швидкої допомоги. Загалом, за словами очевидців, на територію лікарні прилетіло близько 15 мін. Тоді частина пацієнтів евакуювали в Петрівку, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, у Новоайдарську районну лікарню.

Фото "Альтернатива"

У той час на першому поверсі хірургічного корпусу батальйон «Айдар» облаштував санчастину, яка і була мішенню бойовиків. На території розташовувалася військова техніка. Хоча присутність військових привертала на себе вогонь, працівники лікарні кажуть, що до них претензій немає - ті допомагали медикаментами.

«Міни летіли з різних сторін, хто стріляв невідомо», - кажуть свідки.

Фото "Альтернатива"

За словами головлікаря, за час військових дій у міській лікарні Щастя було прооперовано 1,5 тис. осіб, як цивільних, так і військових. Наслідки обстрілів обійшлися в 2 млн грн - більша частина з цієї суми пішла на ремонт покрівлі. Наразі лікарня практично відновлена.

Публікацію підготовано в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" за проектом "Застосування заборонених міжнародним правом методів та засобів ведення війни щодо цивільних закладів охорони здоров’я під час збройного конфлікту на Сході України" реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Останні новини

В «ДНР» на 10,5 років виправної колонії засудили жительку Макіївки нібито за шпіонаж

В так званій ДНР незаконно затримали та засудили на 10 років та 6 місяців ув’язнення в виправній колонії жительку Макіївки. Про це ...

Держава більше декларує, ніж підтримує громадян, які отримали інвалідність внаслідок війни на Донбасі, - результати дослідження

Політика держави з підтримки осіб з інвалідністю, отриманої в результаті воєнних дій на Донбасі, є значною мірою декларативною. До ...

В Казахстані на 4,5 роки посадили учасника НЗФ на Донбасі. РФ відмовилася надавати найманцю тимчасовий прихисток

Євгеній Щербак Фото: Facebook Сергій Шаргунов В Казахстані на 4,5 років в’язниці засудили Євгенія Щербака за найманство у складі НЗФ...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г