Лікарі психіатричної лікарні в Семенівці працювали цілодобово під обстрілами

03.02.2017

Location icon с. Семенівка, Слов'янський район, Донецька область


5 травня 2014 року відбувся перший серйозне бій недалеко від обласної психіатричної лікарні, розташованої в селі Семенівка (Слов'янськ, траса міжнародного значення Харків – Ростов, на якій в той час було встановлено безліч блокпостів). З обох сторін було багато поранених, а медики лікарні, хоч і були психіатрами, надавали потерпілим першу медичну допомогу.

Під час моніторингу ситуації з обстрілом цивільних об'єктів представники Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива» Валерій Новиков і Денис Денисенко опитали співробітників психіатричної лікарні, які стали свідками того, що відбувається.

«Цього дня загинув наш співробітник – вийшов за ворота подивитися, його снайпер і зняв. Другий співробітник намагався йому допомогти, відтягнути – і отримав кульове поранення в ногу. Потім лікувався кілька місяців... » 

– розповів лікар.

Після 5 травня бої на прилеглій території велися щодня. Медичний персонал лікарні працював цілодобово. Через постійні обстріли важко було поміняти зміни – добиратися з дому до лікарні і навпаки було неможливо. Тому іноді персоналу доводилося працювати по 3-4 доби. Співробітники дорогою на роботу по 2–3 години лежали в траві, очікуючи призупинення обстрілу.

В середині травня 2014 року снаряд влучив у корпус лікарні, де перебували хворі, але не розірвався, а застряг у підлозі їдальні. Осколком міни було пошкоджено стіни. В цей час у лікарні перебувало понад 500 осіб, з них 420 пацієнтів. До 25 травня під обстрілами всіх пацієнтів вивезли в інші психіатричні лікарні. Після цього персонал займався вивезенням медичної документації і обладнання.

Після того, як лікарня перестала працювати, установу зайняли незаконні збройні формування т. зв. «ДНР». З цієї території вони вели обстріл позицій української армії з артилерійських систем і мінометів. Основних руйнувань психіатричній лікарні завдано вже після вивезення пацієнтів і персоналу. Було значно пошкоджено покрівлю, стіни, перегородки. Повністю зруйновані вікна та двері, а також інженерні мережі корпусів і будівель: у головному, госпітальному і лабораторному корпусах, дитячому відділенні, харчоблоці, пральні, гаражі, огорожі, лікарняні корпуси № 10 і 11.

У період, поки місто контролювали незаконні збройні формуваннями т. зв. «ДНР» (до 5 липня 2014 року), з лікарні викрали три медичних автомобіля і пересувну дезінфекційну камеру. Персоналу вдалося вивезти чотири автомобілі.

Тепер психіатрична лікарня функціонує у Слов'янську. У Семенівці відновлено лише псіхотуберкулезное відділення, планується почати ремонт дитячого відділення.

Публікація підготована ​​в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" за проектом "Застосування заборонених міжнародним правом методів і засобів ведення війни проти цивільних установ охорони здоров'я під час збройного конфлікту на сході України», що реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Останні новини

Перший рік повномасштабного вторгнення в огляді експертів СЦГІ

Протягом 2022 року команда Східноукраїнського центру громадських ініціатив продовжувала роботу, розпочату ще 2014 року, зі збору док...

9-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Умисні вбивства й катування цивільних, сексуальне насильство та умисні напади на цивільне населення та цивільні об’єкти - це далеко ...

8-й місяць війни в огляді експертів СЦГІ

Російські військовослужбовці на території України продовжують ігнорувати норми міжнародного права. Зокрема, в жовтні експертами Схід...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г