Батальйон «Торнадо» кілька місяців займав лікарню в Станиці Луганській

08.09.2016

Location icon Станиця Луганська, Луганська область


28 грудня 2014 року добровольчий батальйон «Торнадо» зайняв будівлю амбулаторії залізничної станції Кондрашевська-Нова у Станиці Луганській. З ранку військові стояли на воротах і не пускали працівників лікарні на територію. До людей вийшов командир із позивним «Батя» і сказав, що солдати пробудуть тут кілька днів і звільнять приміщення перед Новим роком.

2 січня лікарі повернулися, і військові справді пішли. Але через два дні знову з'явилися і забарикадувалися в лікарні, завісили вікна ковдрами. Всередину працівників не пустили, але на вимогу винесли з кабінетів деяке медичне обладнання та особисті речі. Остаточно «торнадівці» пішли наприкінці березня 2015 року.

Фото "Альтернатива"

З 20 січня до 15 лютого 2015 року амбулаторія регулярно обстрілювалася. Свідки вважають, що бойовики стріляли по «Торнадо», а добровольці, в свою чергу, вели вогонь у відповідь. Військові звільнили для лікарів перший поверх, але через обстріли медики не могли там працювати.

«Військової техніки на території не було, були легкові машини... Після їх відходу на території залишилися заряджені «базуки». Розмовляли з медичним персоналом делікатно, чи не грубили, допомогли нам з медикаментами для надання першої допомоги», – розповіли працівники лікарні правозахисникам центру «Альтернатива».

Фото "Альтернатива"

МОЗ випустив наказ, згідно з яким лікарню с 2 лютого 2015 року поставили на «простой», і вона досі не працює. У працівників заборгованість із зарплати з червня 2014 року. Після року «простою» лікарня опинилася в нефункціональні стані – працівники скаржаться, що за відсутності сторожів місцеві жителі все розікрали.

Фото "Альтернатива"

Публікацію підготовано в рамках діяльності Коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі" за проектом "Застосування заборонених міжнародним правом методів та засобів ведення війни щодо цивільних закладів охорони здоров’я під час збройного конфлікту на Сході України" реалізується за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Останні новини

Воєнні злочини РФ за останні два тижні зросли за кількістю, видами та жорстокістю, — дайджест СЦГІ

Кількість нових порушень, вчинених російськими військовими в Україні стрімко зростає. За час повномасштабного вторгнення Російської ...

РФ систематично вчиняє 7 типів воєнних злочинів: підсумок 30 днів повномасштабної війни

З початку повномасштабного вторгнення в Україну військові Російської Федерації систематично вчиняють 7 типів воєнних злочинів. Про ц...

СБУ оголосила в розшук учасника НЗФ, причетного до функціонування незаконного місця несвободи в м.Брянка

18 січня Служба безпеки України повідомила, що оголосила в розшук учасника незаконних збройних формувань так званої «ЛНР». Судячи з...

Контакти

(063) 640 96 40
(044) 578 14 38
jfpcoalition (at) gmail.com
Київ, 04060, вул. Ризька, 73-Г